RegioJet chce jeździć z Warszawy w Aply!

RegioJet chce jeździć z Warszawy w Aply!

RegioJet nie przestaje zaskakiwać. UTK poinformował, że czeski przewoźnik planuje uruchomić połączenie na trasie Warszawa Wschodnia – Brenner-Brennero / Landeck-Zams w Alpach.

Przewoźnik zadeklarował chęć wykonywania przejazdów na nowej trasie w terminie od 12 grudnia 2021 r. do 12 grudnia 2026 r. jako pociąg sezonowy uruchamiany corocznie w okresie od pierwszej połowy grudnia do drugiej połowy kwietnia – w zależności od trwania sezonu narciarskiego w danym roku. RegioJet planuje realizować kursy trzy dni w tygodniu (wtorek, piątek i niedziela) w relacji Warszawa Wschodnia – Brenner-Brennero / Landeck-Zams oraz trzy dni w tygodniu (środa, sobota, poniedziałek) w relacji powrotnej.

Zgodnie z wnioskiem RegioJet na terenie Polski pociąg dostępny będzie wyłącznie w ruchu międzynarodowym. Dlatego w złożonym wniosku Przewoźnik oznaczył wszystkie postoje na terenie Polski w kierunku stacji Brenner-Brennero – jako „tylko do wsiadania”, natomiast w przeciwnym kierunku, tj. do stacji Warszawa Wschodnia – jako „tylko do wysiadania”. Dotyczy to stacji: Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Zawiercie, Sosnowiec Główny, Katowice, Tychy i Rybnik. W rezultacie pociąg będzie niedostępny w komunikacji krajowej

Jak deklaruje czeski przewoźnik przejazdy realizowane byłyby składami składającymi się z od 6-13 wagonów pasażerskich z miejscami do leżenia oraz z miejscami do siedzenia ciągniętymi przez lokomotywy Siemens Vectron lub Bombardier Traxx.

Rozkład jazdy pociągów