A. Arciczewski: jestem przekonany, że szybko oczyszczę swoje nazwisko

A. Arciczewski: jestem przekonany, że szybko oczyszczę swoje nazwisko

Nazywam się Arkadiusz ARCISZEWSKI, nie jestem Arkadiuszem A. Jestem dumny ze swojego nazwiska, nie mam zamiaru go ukrywać i jestem przekonany że je szybko oczyszczę z fekaliów które na nie wylano – napisał w serwisie LinkedIn zawieszony prezes spółki Trakcja.

W swoim wpisie, Arkadiusz Arciszewski przedstawił jak wyglądał poniedziałek, 20 maja, kiedy został zatrzymany.

W poniedziałek 20.05.2024 o godzinie 6:00 rano zostałem zatrzymany w moim domu. Po przeszukaniu i zabezpieczeniu kilkunastu przedmiotów i dokumentów zostałem przewieziony do delegatury Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie przedstawiono mi zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 57000 złotych. Nie przyznałem się do winy, stwierdzając że zarzut jest nieprawdziwy. Po złożeniu wyjaśnień zostałem zwolniony za poręczeniem w wysokości 80000 złotych. Nie mogę też opuszczać kraju oraz muszę raz w tygodniu meldować się na komendzie – wyjaśnił Arciszewski.

Zapewnia, że nie wziął żadnej łapówki.

Jestem uczciwym człowiekiem z zasadami. Podstawy postawionego zarzutu są marne, nie poparte dowodami. Z oczywistych względów nie mogę ich podać. Nie wiem kto mi to zrobił, ale to zwykłe draństwo – dodał.

Pan Arkadiusz Arciszewski jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach na Wydziale Budownictwa Lądowego w specjalności Budowa Dróg i Mostów. Kwalifikuje się ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w branży budowlanej, zarówno po stronie inwestora jak i generalnego wykonawcy.  Pracował m.in. dla takich spółek jak: Budimex, Strabag, Polaqua, Polimex oraz PKP Polskie Linie Kolejowe, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Centrum Realizacji Inwestycji. Ze spółką Trakcja początkowo związany był od października 2015 r. do czerwca 2022 r.

Pod koniec kwietnia 2024 r. Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie powołania Arkadiusza Arciszewskiego do zarządu spółki i powierzenia mu funkcji prezesa zarządu Trakcji z dniem 30 kwietnia 2024 roku. 

W związku z zatrzymaniem, RN Trakcji w dniu 20 maja 2024 r. postanowiła zawiesić Arkadiusza Arciszewskiego w pełnieniu funkcji Prezesa.