Sosnowiec: funkcjonariusze SOK uratowali życie 31-letniej Ukrainki

Sosnowiec: funkcjonariusze SOK uratowali życie 31-letniej Ukrainki

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w Katowicach uratowali życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. Mundurowi patrolowali szlak kolejowy Sosnowiec Juliusz – Sosnowiec Dańdówka, gdzie przy torowisku zastali ranną 31-latkę. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy ludzkie życie zostało uratowane. Obywatelka Ukrainy trafił do szpitala, gdzie teraz wraca do zdrowia.

Wszystko wydarzyło się w nocy z wtorku na środę. Około godziny 00:45 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Katowicach patrolując szlaku kolejowy Sosnowiec Juliusz – Sosnowiec Dańdówka zauważyli siedzącą przy torach kobietę z ranami ciętymi lewej ręki.

Funkcjonariusze GOI natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Zatamowali krwotok i do czasu przybycia karetki oraz Policji monitorowali funkcje życiowe poszkodowanej. Następnie 31-letnią obywatelkę Ukrainy przekazali załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Szybkie działania sokistów, ich natychmiastowa reakcja i błyskawiczna interwencja sprawiły, że uratowane zostało kolejne ludzkie życie. Mundurowi w toku wykonanych czynności ustalili, że kobieta pokłóciła się z chłopakiem i postanowiła popełnić samobójstwo podcinając sobie żyły. Dalsze czynności prowadzi komisariat IV Policji w Sosnowcu.