Witold Bawor nowym prezesem PKP Intercity Remtrak

Witold Bawor nowym prezesem PKP Intercity Remtrak

Rada Nadzorcza PKP Intercity Remtrak powołała na stanowisko prezesa zarządu spółki pana Witolda Bawora.

Witold Bawor zastąpił na stanowisku Krzysztofa Wiktorowicza, który 28 lutego 2022 r.  złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu PKP Intercity Remtrak ze względów osobistych.

W skład Zarządu Spółki wchodzą obecnie:

Witold Bawor – Prezes Zarządu – Dyrektor Generalny
Sławomir Batko – Członek Zarządu – Dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem
Bogdan Kubiszewski – Członek Zarządu – Dyrektor Pionu Zarządzania Łańcuchem Dostaw

Pan Witold Bawor posiada wykształcenie wyższe. Jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej na kierunku elektrotechnika. Od wielu lat związany jest z branżą kolejową, w tym z Grupą PKP Cargo. W latach 2006-2012 był członkiem zarządu ds. eksploatacyjnych PKP Cargo. W latach 2012-2014 był dyrektorem zarządzającym – pełnomocnik zarządu ds. utrzymania. W latach 2015-2017  pełnił funkcję członka zarządu, a następnie prezesa zarządu PKP Cargotabor. Od 2017 pełni funkcję członka zarządu ds. operacyjnych PKP Cargo. 18 października 2021 r. został odwołany ze stanowiska.

PKP Intercity Remtrak specjalizuje się w naprawach rewizyjnych na 3. i 4. poziomie utrzymania wagonów pasażerskich, modernizacjach, zabudowach ramp dla osób niepełnosprawnych, naprawach awaryjnych. Na początku lutego 2022 r, spółka przekazała PKP Intercity pierwszą lokomotywę EP09 po naprawie P4.