Utrudnienia na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego

Utrudnienia na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego

Awaria kabla zasilającego urządzania sterowania ruchem kolejowym na szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia oraz gałąź na sieci trakcyjnej na odcinku Piastów – Pruszków powodują utrudnienia w ruchu pociągów na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie LInie Kolejowe poinformował, że dziś ok. godz. 13:30 podczas prac inwestycyjnych na stacji Warszawa Zachodnia, doszło do uszkodzenia kabla zasilającego urządzania sterowania ruchem kolejowym na szlaku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

Do naprawy usterki natychmiast skierowano służby techniczne. Zmiany w kursowaniu pociągów na tej trasie mogą wynosić do około 30 minut – dodał Jakubowski.

Michał Wrzosek, rzecznik Budimeksu zadeklarował, że naprawa zakończy się do godziny 18:00.

Sterowanie rozjazdami i ruchem w ruchu podmiejskim jest realizowane w trybie awaryjnym – przekazał przedstawiciel głównego wykonawcy modernizacji stacji Warszawa Zachodnia.

Z kolei na odcinku Piastów – Pruszków na sieć trakcyjną opadł konar drzewa.

Służby techniczne PKP PLK muszą sprawdzić czy nie doszło do awarii sieci trakcyjnej – zaznaczył przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków odbywa się wahadłowo po jednym torze.

Przypomnijmy, że w czwartek, 11 maja 2023 r. około godziny 18:00 doszło do uszkodzenia okablowania odpowiedzialnego za sterowanie ruchem pociągów na linii podmiejskiej w kierunku wschodnim.