Awaria urządzeń srk na stacji Warszawa Zachodnia

Awaria urządzeń srk na stacji Warszawa Zachodnia

Do godz. 22:00 mogą potrwać utrudnienia związane z awarią urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia.

Michał Wrzosek, rzecznik firmy Budimex poinformował, że w trakcie prowadzonych prac, około godziny 18:00 doszło do uszkodzenia okablowania odpowiedzialnego za sterowanie ruchem pociagów na torach linii podmiejskiej w kierunku wschodnim.

Uszkodzenie zostało wykryte i na miejscu trwa naprawa uszkodzonych wiązek kabli sterowania rozjazdami przez odpowiedzialne służby. Naprawa zakończy się do godziny 22:00 – dodał Wrzosek.

Jak tłumaczy sterowanie rozjazdami i ruchem w ruchu podmiejskim jest realizowane w trybie awaryjnym. W efekcie pociągi podmiejskie jadące z kierunku zachodniego w kierunku wschodnim notują opóźnienia względem rozkładu jazdy sięgające ponad 30 minut.

Budimex przeprasza wszystkich pasażerów za powstałe niedogodności. Dokładamy wszelkich starań żeby jak najszybciej usunąć awarię i zminimalizować ryzyko zaistnienia podobnej sytuacji w przyszłości – deklaruje przedstawiciele Budimeksu.