Rozmowy w PKP Cargo odłożone do 27 kwietnia

Rozmowy w PKP Cargo odłożone do 27 kwietnia

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce poinformował, że podjęto decyzję o odłożeniu do dnia 27 kwietnia 2022 r. rozmów, po to aby nowy prezes zorientował się w możliwościach spółki.

Związek zaznacza, że walka jeszcze nie jest zakończona, ale decyzje Rady Nadzorczej i powołanie nowego Prezesa, który zadeklarował, że zrobi co w jego mocy, aby odwrócić ten negatywny trend i czas, który przeżywa PKP Cargo, daje nadzieję, że uda się sytuację pracowników poprawić.

–  Pozytywnie zareagowaliśmy na jego apel o zawieszenie akcji protestacyjnej i danie szansy na konstruktywny i partnerski dialog. Trzeba pamiętać, że w tematach wzrostu wynagrodzeń i planów naprawczych spółki czekają nas trudne negocjacje – informuje ZZM

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy wyraził zgodę na odłożenie do 27.04.2022 r. rokowań, by nowy prezes zorientował się w możliwościach spółki.

– Mamy nadzieję, że w wyznaczonym wspólnie terminie podpiszemy porozumienie bądź protokół rozbieżności i wejdziemy w fazę mediacji. Jesteśmy przekonani, że dzień, w którym jako reprezentanci pracowników będziemy w stanie podpisać się pod wiążącym dokumentem jest coraz bliższy – podkreślają związkowcy.

Przypomnijmy, że w związku z brakiem porozumienia w sprawie podwyżek wynagrodzeń i odmową Zarządu PKP Cargo podpisania protokołu rozbieżności, obecni na wtorkowym (12.04.2022 r.) spotkaniu przedstawiciele związków zawodowych nie opuszczać siedziby spółki przed dwie doby.

Związki zawodowe oczekują wdrożenia z dniem 1 kwietnia 2022 r. podwyżki wynagrodzeń w wynagrodzeniu zasadniczym wysokości 600 zł dla pracowników wynagrodzony według z ZUZP oraz proporcjonalnej podwyżki dla pracowników wynagrodzony według wskaźnika.