Brak porozumienia ws. podwyżek w PKP Cargo. Związkowcy zostali w siedzibie przewoźnika

Brak porozumienia ws. podwyżek w PKP Cargo. Związkowcy zostali w siedzibie przewoźnika

W związku z brakiem porozumienia w sprawie podwyżek wynagrodzeń i odmową Zarządu PKP Cargo podpisania protokołu rozbieżności, obecni na wtorkowym (12.04.2022 r.) spotkaniu przedstawiciele związków zawodowych postanowili nie opuszczać siedziby spółki do czasu rozstrzygnięcia rokowań sporu zbiorowego.

Jednocześnie Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy w PKP Cargo w związku z niepodpisaniem porozumienia ws sprawie podwyżek wynagrodzeń w ramach sporu zbiorowego podjął uchwałę z apelem do pracowników zatrudnionych na stanowiskach wymagających szczególnych warunków psycho-fizycznych , aby od dnia 13 kwietnia 2022 r. nie podejmowali pracy w godzinach nadliczbowych i nie wyrażali zgody na zmiany w harmonogramie pracy.

Jednocześnie PKP Cargo poinformowało, że końcem dnia 12 kwietnia 2022 r. upływa okres trzymiesięcznego oddelegowania Członka Rady Nadzorczej Spółki Pana Władysława Szczepkowskiego do wykonywania czynności Prezesa Zarządu przewoźnika. Od 13 kwietnia Pan Szczepkowski wraca do składu Rady Nadzorczej PKP Cargo, w której jest jednym z przedstawicieli głównego akcjonariusza – PKP S.A.

Przypomnijmy, że związki zawodowe oczekują wdrożenia z dniem 1 kwietnia 2022 r. podwyżki wynagrodzeń w wynagrodzeniu zasadniczym wysokości 600 zł dla pracowników wynagrodzony według z ZUZP oraz proporcjonalnej podwyżki dla pracowników wynagrodzony według wskaźnika.