RegioJet chce uruchomić codziennie połączenie na trasie Przemyśl – Mościska II

RegioJet chce uruchomić codziennie połączenie na trasie Przemyśl – Mościska II

Pod koniec marca 2022 r. do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek RegioJet w sprawie uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Przemyśl Gł. – Medyka (granica państwa) – Mościska II – Medyka – Przemyśl Gł.

Czeski przewoźnik zadeklarował chęć realizowania nowej usługi przewozu osób w terminie od 12 czerwca 2022 r. do 12 grudnia 2026 r., przy czym nowa usługa ma być wykonywana codziennie w wymiarze 1 pary pociągów. RegioJet planuje wykonywać przewozy przy wykorzystaniu infrastruktury normalnotorowej.

Zgodnie z wnioskiem RegioJet na terenie Polksi pociąg dostępny będzie wyłącznie w ruchu międzynarodowym. Tym samym dopuszczalne będzie odbywanie przejazdów przez podróżnych wyłącznie pomiędzy stacją początkową oraz końcową danej relacji.

W złożonym wniosku przewoźnik oznaczył postój w Medyce (przeznaczony do realizacji czynności w związku z przekraczaniem granicy polsko-ukraińskiej) jako niedostępny w komunikacji krajowej. W rezultacie nowa usługa RegioJet będzie niedostępna w komunikacji krajowej.

Przewozy będą realizowane przy pomocy lokomotywy Siemens Vectron lub Bombardier Traxx oraz wagony z miejscami do siedzenia lub z miejscami do leżenia.

Rozkład jazdy

przyjazdodjazdstacjaprzyjazdodjazd
 08:30Przemyśl Główny*20:50 
08:4509:15Medyka*20:0020:35
10:30 (+1h) Мостиська-ІІ (Mościska II) 20:45 (+1h)

Przypomnijmy, że ostatnio UTK przyznał RegioJet zgodę na uruchomienie połączenia na trasie międzynarodowej Kraków Główny – Rijeka/Split – Kraków Główny. Wcześniej czeska spółka otrzymała zgodę na uruchomienie połączeń na trasach z Warszawy do Amsterdamu i Brukseli oraz w Alpy a także z Wiednia do Przemyśla.