Polregio przesunęło termin składania ofert na nowe pociągi

Polregio przesunęło termin składania ofert na nowe pociągi

Dziś mieliśmy poznać wykonawców zainteresowanych podpisaniem umowy ramowej na dostawę fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich. Liczne pytania od producentów zmieniły jednak te plany.

Kiedy po korzystnym dla Polregio wyroku KIO wydołowało się, że już za chwile poznamy oferty na  dostawą do 200 nowych ezt-ów, nastąpiła kolejna zmiana daty składania ofert.

– Termin składania ofert  został przedłużony do 5 września, gdyż pracujemy na odpowiedziami na liczne pytania potencjalnych wykonawców, które są naturalnym etapem procesu przetargowego – poinformowała „Kolejowy Portal” Aleksandra Baldys, rzecznik prasowy Polregio.

Przypomnijmy, że Polregio ogłosiło postępowanie na podpisanie umowy ramowej na dostawę fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich. Przewoźnik planuje podpisać umowę z jednym lub maks. siedmioma wykonawcami. Spółka chciałaby pozyskać do maks. 60 szt. ezt-ów w wersji I (od 130 do 160 stałych miejsc pasażerskich) i maksymalnie 140 pojazdów w wersji II (min. 210 stałych miejsc pasażerskich).