PLK potwierdzają brak realizacji części założonych prac na stacji Warszawa Zachodnia

PLK potwierdzają brak realizacji części założonych prac na stacji Warszawa Zachodnia

PKP Polskie Linie Kolejowe odniosły się do informacji przedstawionych przez Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej ws. braku realizacji zadań, które były zaplanowanie w okresie od 22 sierpnia do 3 września 2022 r.

Przypomnijmy, że PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiadały podłączanie i testowanie urządzeń sterowania ruchem kolejowym od strony stacji Warszawa Włochy do stacji Warszawa Zachodnia. Jednak z obserwacji Stowarzyszenie wynika, że zarządca infrastruktury nie wykonuje zaplanowanych prac.

Jak poinformował Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe pociągi na stacji Warszawa Zachodnia jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy.

– Wykonawca realizuje prace m.in. w branży sterowania ruchem kolejowym. W obecnej fazie robót nie ma możliwości korzystania z docelowego rozwiązania, powoduje to konieczność stosowania tymczasowych organizacji ruchu – dodał.

Przedstawiciel zarządcy potwierdził, że wbrew założeniom wykonawca nie realizuje obecnie części założonych na przełomie sierpnia i września prac.

– PLK zostały poinformowane o częściowym wykorzystaniu zamknięcia dla realizacji robót budowalnych – zaznaczył Janduła.

Martyn Janduła odpowiedział także na pytania Stowarzyszenie dlaczego PKP Polskie Linie Kolejowe nie wycofały się z ograniczenia ruchu.

– Rozkład jazdy pociągów przygotowywany jest z dużym wyprzedzeniem i nie było możliwości jego korekty z uwagi m.in. na czas potrzebny dla opracowania zmian  – tłumaczy przedstawiciel PLK.

Dodał, że szczegóły bieżącego postępu prac na stacji Warszawa Zachodnia, PKP Polskie Linie Kolejowe wyjaśniają z wykonawcą.

Przypomnijmy, że zakończenie modernizacji stacji Warszawa Zachodnia planowane jest w 2023 r.