Newag odbuduje spalonego Impulsa

Newag odbuduje spalonego Impulsa

Podkarpacki Zakład Polregio podpisał z Newagiem umowę na odbudowę elektrycznego zespołu trakcyjnego serii EN63B-108, który brał udział w wypadku na przejeździe kolejowym.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie naprawy awaryjnej elektrycznego zespołu trakcyjnego serii EN63B-108, uszkodzonego po wypadku na przejeździe kolejowym w Widełce, w powiecie kolbuszowskim.  

W zakres naprawy wchodzi produkcja nowego członu A oraz produkcja nowego wózka napędowego. Elektryczny zespół trakcyjny EN63B-108 objęty jest gwarancją producenta, firmy Newag do 2026 r.

Zamówienie zostało udzielone w trybie z wolnej ręki,, jak tłumaczy przewoźnik, z uwagi na rozległe uszkodzenia oraz potrzebę produkcji nowego członu A, produkcję nowego wózka napędowego oraz naprawę członów B i C, naprawa musi zostać zrealizowana u producenta/gwaranta pojazdu w siedzibie Newag w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 14 stycznia 2022 r. przed godz. 11. Kierowca dostawczego citroena wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się ze pociągiem relacji Rzeszów Główny – Kolbuszowa. Kierujący mimo prowadzonej reanimacji zmarł. Po zderzeniu elektryczny Impuls 2 wypadł z szyn i zapalił się.