Przekaż 1,5% podatku Fundacji Grupy PKP

Przekaż 1,5% podatku Fundacji Grupy PKP

Dociera do tych, którzy każdego dnia czekają na nasze wsparcie, daje nadzieję i sprawia, że walka z trudną chorobą staje się łatwiejsza – taką moc ma Twoje 1,5% podatku! Uważasz, że to niewiele? Pomnożone przez tysiące osób, pomagających naszym podopiecznym, nabiera ogromnego znaczenia. Dlatego już dziś – przekazując swoje 1,5% podatku Fundacji Grupy PKP – możesz dołączyć do drużyny, która czyniąc dobro, dzieli się nim z małymi wojownikami, zmagającymi się z chorobami nowotworowymi.

Od 2013 roku Fundacja Grupy PKP wypełnia misję o bardzo szerokim zakresie, skupiając się na skutecznym rozwiązywaniu problemów społecznych oraz pomagając tym, których potrzeby są często marginalizowane. Pracownicy i wolontariusze Fundacji edukują w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, a także promują innowacyjne rozwiązania dla kolejnictwa.

Wspierając środowiska związane z koleją, pomagamy chronić dobra o wartości historycznej. W ramach działalności dobroczynnej i charytatywnej prowadzimy zbiórki pieniężne na rzecz tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. To właśnie dla tych osób pomoc przekazujemy również w ramach corocznego rozliczenia podatku dochodowego.

Dołącz do nas

Wkraczamy w okres składnia deklaracji podatkowych za rok 2022, a to oznacza możliwość podjęcia decyzji o przekazaniu 1,5% podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Zachęcamy wszystkich do wsparcia osób potrzebujących, którym na co dzień towarzyszymy.  W tym roku zebrane środki ponownie przeznaczymy na pomoc chorym dzieciom.

Dzięki funduszom, jakie otrzymaliśmy za rozliczenie podatku z 2021 roku, udzielimy wsparcia Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci, w którym przebywają mali pacjenci po przeprowadzonym leczeniu szpitalnym. Placówka świadczy również niezbędną pomoc rodzinom najmłodszych, objętych opieką hospicjum.

Pomocna drużyna

Środki przekazane nam za rozliczenie zeszłorocznego podatku również przeznaczymy na wsparcie chorych dzieci. Każda kwota pozyskana w ramach 1,5% to realne działanie i szansa na ulżenie w cierpieniu małym pacjentom, zmagającym się z trudnym oraz podstępnym przeciwnikiem, jakim są choroby nowotworowe. Dlatego dołącz do nas i razem stwórzmy pomocną drużynę!

Jak przekazać 1,5% podatku Fundacji Grupy PKP? To bardzo szybkie i łatwe. Wystarczy, że przy wypełnianiu formularza PIT podasz numer KRS: 0000499069. Szczegóły znajdują się na stronach: www.pkp.pl/pl/1-procent i www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit.