Tragiczny wypadek na przejeździe w Widełce [GALERIA]

Tragiczny wypadek na przejeździe w Widełce [GALERIA]

Służby ratownicze pracują na miejscu tragicznego zdarzenia w Widełce. Na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu dostawczego z pociągiem. W wypadku poważnie ranny został kierowca citroena. Niestety mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Jak przekazała Podkarpacka Polica, przed godz. 11, dyżurny kolbuszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w Widełce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca dostawczego citroena wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się ze składem Polregio relacji Rzeszów Główny – Kolbuszowa . Po zderzeniu elektryczny Impuls 2 wypadł z szyn i zapalił się.

– W wypadku poważnie ranny został kierujący citroenem. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Pociągiem podróżowało 7 pasażerów oraz maszynista i kierownik pociągu. Do szpitala została przewieziona jedna z pasażerek pociągu – informuje KPP Kolbuszowa.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, dodał, ze wstępnych informacji wynika, że w chwili zdarzenia sygnalizacja przez przejazdem była włączona. Nie wiadomo, czemu kierowca samochodu dostawczego zlekceważył pulsujące czerwone światło i wjechał na przejazd wprost pod pociąg.

– Służby techniczne stwierdziły uszkodzenia toru i sieci trakcyjnej. Konieczna będzie naprawa infrastruktury. Powołany został specjalny zespół składający się z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników dla zapewnienia sprawnego ruchu kolejowego w regionie – zaznaczył Jakubowski

Ruch na linii Rzeszów – Ocice został wstrzymany. Przewoźnicy organizują zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w komunikacji na bieżąco podawane są na stacjach i przystankach.