Koleje Małopolskie odebrały nowe Impulsy 2

Koleje Małopolskie odebrały nowe Impulsy 2

Dziś na stacji w Oświęcimiu odbyło się oficjalne odebranie dwóch nowych składów Impuls 2, które dla Urzędu Marszałkowskiego Województw Małopolskiego wyprodukował Newag.

W uroczystości uczestniczyli marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, prezydent miasta Oświęcim Janusz Chwierut, prezes Kolei Małopolskich Tomasz Warchoł, a także dyrektor Małopolskiego Zakładu Polregio Andrzej Siemieński.

Pociągi produkowane przez Newag będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h. Każdy z dziewięciu ekonomicznych i komfortowych pojazdów posiada 200 miejsc siedzących, a dodatkowo wyposażony jest m.in. w klimatyzację, WiFi, miejsce na rowery oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami (winda, rampa oraz pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcją słuchu) i rodzin z dziećmi (przewijak dla niemowląt, bezstopniowe przejścia międzyczłonowe).

W każdym Impulsie zostaną zainstalowane systemy służące do monitoringu, informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i pomiaru punktualności.

Początkowo małopolski samorząd podpisał umowę na zakup siedmiu składów aby po kilku miesiącach skorzystać z prawa opcji i zamówić dwa dodatkowe pociągi.

Nowe składy na początku czerwca 2021 r. testowali już maszyniści Kolei Małopolskich oraz Polregio przewoźników, dla których dedykowane są nowe pojazdy.