Jaki tabor zobaczymy na targach Trako 2021?

Jaki tabor zobaczymy na targach Trako 2021?

Już za tydzień rozpocznie się 14. edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO. Wiemy jaki tabor zostanie zaprezentowany w Gdańsku. Rosnące wymagania transportu kolejowego sprawiły, że wystawcy przygotowali prawdziwe perełki.

Pojazdy wodorowe

W Gdańsku zobaczymy wodorowy zespół trakcyjny Alsotmu –  Coradia iLint, który odwiedził już nasz kraj w czerwcu, gdzie został zaprezentowany na torze doświadczalnym w Żmigrodzie.

Podczas targów Pesa Bydgoszcz zaprezentuje wodorową lokomotywę manewrową, która powstała na bazie lokomotywy SM42. Dotychczas pojazd widzieliśmy tylko na wizualizacjach.

Hybrydy

Na tegorocznej ekspozycji nie zabraknie hybrydowego składu Newagu, który swoją premierę miał w 2019 r. Od tamtej pory dwunapędowe pojazdy zostały zamówione przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Koleje Dolnośląskie oraz Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

EZT

Stadler pokaże zwiedzającym trójczłonowy zespół trakcyjny KISS wyprodukowany w Polsce dla Kolei Słoweńskich, które pod koniec sierpnia zakończyły testy w Żmigrodzie.

Inną premierą od bydgoskiego producenta będzie dwusystemowy elektryczny zespół trakcyjny Elf.eu dla czeskiego przewoźnika RegioJet, którego testy Pesa rozpoczęła w połowie sierpnia. 

FPS H. Cegielski zaprezentuje nowa platformę pojazdów szynowych PLUS.

PKP Intercity pokaże nowego FLIRTA3 z puli 12 nowych jednostek a także efekty modernizacji składu ED74 przeprowadzanej w ZNTK „Mińsk Mazowieckie. Pociąg ten jeszcze w barwach Przewozów Regionalnych miał swoją premierę podczas Trako 2007.

Lokomotywy

Alstom zaprezentuje lokomotywę Traxx DC3, wyposażoną w moduł dojazdowy.

Siemens Mobility pokaże lokomotywę Vectron MS dla Lotos Kolej.

Podczas targów zobaczymy także wielosystemową lokomotywę E6MST Dragon 2 produkcji Newagu.

FPS H. Cegielski zaprezentuje zmodernizowaną lokomotywę 6D-FPS

Nie zabraknie również jednego z „Griffinów”. To właśnie na poprzednich targach PKP Intercity podpisało z nowosądeckim producentem umowę na dostawę takich pojazdów.

Wagony pasażerskie

Czeska Škoda Transportation pokaże piętrowy zestaw push-pull wyprodukowany dla Kolei Czeskich

Producent z Poznania pokaże wagon pasażerski typu 175A2. Dodatkowo w ramach ekspozycji PKP Intercity zaprezentowane zostaną: wagon pasażerski 175A-10, wagon wojskowy, wagon restauracyjny typu 406A-40 oraz wagon „Combo” typu 111A-30.

Wagony towarowe

Drugiego dnia Trako 2021, DB Cargo Polska zaprezentuje innowacyjny wielofunkcyjny wagon modułowy.

Pojazdy specjalistycznych

Plasser & Theurer wystawi dwa pojazdy: Unimat 09-4×4/4S Dynamic z wagonem doczepnym oraz Unimat 09-4×8/4S Dynamic.