Marszałek Całbecki podpisał zarządzenie ws. ogłoszenia przetargu na przewozy pasażerskie

Marszałek Całbecki podpisał zarządzenie ws. ogłoszenia przetargu na przewozy pasażerskie

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego nadal nie ogłosi przetargu na wybór operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie w regionie. Marszałek Całbecki podpisał jedynie zarządzenie w sprawie wszczęcia takiego postępowania.

Jak poinformował Olgierd Sobkowiak, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Urzędzie Marszałkowskim, wczoraj, 13 września 2021 r. podpisane zostało zarządzenie marszałka województwa w sprawie wszczęcia postępowania przetargowego, które wyłoni operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie kolejowe w regionie w okresie od 12 grudnia 2021 r. do 14 grudnia 2030 r.

– Zamówienie zostało, także wczoraj (13 września), przekazane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu. Zgodnie z otrzymanym potwierdzeniem publikacja zamówienia przetargowego nastąpi 17 września – dodaje Sobkowiak.

Przypomnijmy, że w ramach przygotowań do przetargu samorząd województwa ogłosił konsultacje rynkowe. Do konsultacji Urząd Marszałkowski zaprosił wszystkie przedsiębiorstwa, które mają licencję na pasażerskie przewozy kolejowe w naszym kraju.

Pod koniec sierpnia, Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego poinformowała „Kolejowy Portal”, że wszczęcie postępowania przetargowego planowane było w środę, 1 września. Dzień później biuro prasowe samorządu poinformowało, że postępowanie , które wyłoni operatorów regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich obsługujących linie w naszym regionie, zostanie wszczęte do 13 września 2021.