Złodziej miału węglowego wpadł na gorącym uczynku

Złodziej miału węglowego wpadł na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży miału węglowego, usypanego wcześniej z pociągu towarowego. 29-letni złodziej zdążył zapakować do worków ponad pół tony tego drobnoziarnistego opału. Mieszkaniec powiatu rybnickiego nie uniknie kary, tłumaczył się będzie przed sądem.

Do zdarzenia doszło przy torach na szlaku kolejowym Orzesze Jaśkowice – Czerwionka. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który kradł węgiel z terenu kolejowego.

29-latek wynosił worki z miałem węglowym do zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego, który miał służyć do wywiezienia cennego towaru. Mundurowi odzyskali łącznie 14 worków o łącznej masie 600 kg.

W dalszym toku czynności funkcjonariusze ustalili, że odzyskany miał węglowy pochodzi z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji Radlin Marcel – Częstochowa Mirów. O wszystkim powiadomiono Komisariat Policji w Czerwionce. Dalsze czynności prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach.

Ujęty mieszkaniec powiatu rybnickiego odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Rybniku.