Zderzenie pociągów na stacji Gdynia Główna [AKTUALIZACJA]

Zderzenie pociągów na stacji Gdynia Główna [AKTUALIZACJA]

Do poważnego zderzenia dwóch pociągów Polregio doszło na stacji Gdynia Główna.  Są osoby poszkodowane. Do wypadku odniósł się przewoźnik.

Do zdarzenia doszło około  7:00. Zderzył się szynobus z elektrycznym zespołem trakcyjnym. Oba pojazdy należą do spółki Polregio.

Według naszych informacji do wypadku doszło w momencie, kiedy pociąg relacji Malbork – Gdynia Chylonia, odjechał z peronu nr 3 w kierunku stacji Gdyni Chyloni, a szynobus wykonywał jazdę manewrową.

Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe podkreślił, że na stacji Gdynia Główna działają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. 

Według wstępnych ustaleń urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacji były sprawne. Komisja z pełną dokładnością będzie mogła odczytać pełne dane dotyczące przyczyn wydarzenia – dodał Jakubowski.

Wstrzymany jest ruch pociągów na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia. Pociągi dalekobieżne jeżdżą torami linii SKM. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz poprzez aplikację Portal Pasażera.

Od godz. 8:20 do odwołania w pociągach PKP SKM Trójmiasto na odcinku Rumia – Gdańsk Główny honorowane są bilety PKP Intercity.

AKTUALIZACJA 9:30

Jak przekazało biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe, wznowiony został ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia.

AKTUALIZACJA 10:00

Polregio w specjalnym oświadczeniu przekazanym do mediów poinformowało, że w wyniku zdarzenia ucierpiały 4 osoby, w tym członkowie załogi pociągów.

W wyniku zdarzenia ucierpiały 4 osoby – 3 członków załogi oraz pasażer. Wszystkim udzielona została specjalistyczna pomoc medyczna, w wyniku której 3 pracowników Polregio zostało hospitalizowanych, wszyscy są już w stanie stabilnym. Do szpitala trafił również pasażer, który po badaniach opuścił placówkę medyczną. Spółka zapewniła wszystkim poszkodowanym wszelką niezbędną pomoc, w tym psychologiczną i logistyczną – dodaje Polregio.

Na miejscu wypadku pojawił się Zbigniew Labuda – Dyrektor Pomorskiego Zakładu Polregio.

Jak podkreśla Polregio, szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia badają na miejscu policja, prokurator oraz Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych.

AKTUALIZACJA 14:30

O godzinie 11:00 służby techniczne PLK przystąpiły do usuwania skutków zdarzenia na stacji Gdynia Główna. O 13:15 został usunięty z torów szynobus. Po usunięciu drugiego składu służby przystąpią do sprawdzenia stanu infrastruktury i oszacują kiedy możliwe będzie wznowienie ruchu po torze.

 

zderzenie_1_ttra

Zdjęcie 1 z 3