Wykolejenie pociągu towarowego na stacji Szczecin Podjuchy [AKTUALIZACJA]

Wykolejenie pociągu towarowego na stacji Szczecin Podjuchy [AKTUALIZACJA]

Na stacji Szczecin Podjuchy doszło do wykolejenia 6 próżnych wagonów pociągu towarowego. Wstrzymano ruch pociągów w kierunku Gryfina.

Polregio uruchamiało komunikację zastępczą. Autobusy kursują ze stacji Szczecin Podjuchy do Gryfina, Chojny, Kostrzyna.

Ze Szczecina Głównego do Podjuch pociągi mają kursować normalnie.

Bartosz Pietrzykowski, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że około godziny 13:00 na linii kolejowej między Szczecinem Podjuchami a Daleszewem doszło do wykolejenia 6 próżnych wagonów pociągu towarowego.

Na miejscu obecne są służby. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Nie doszło do wycieku. Nie ma zagrożenia dla życia i środowiska – podkreśla  Pietrzykowski.

Jak dodał, wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie po wkolejeniu wagonów, sprawdzeniu torów i dokonaniu ewentualnych napraw.

Przewoźnicy Polregio oraz PKP Intercity wprowadzili zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie na stacjach, przystankach i w pociągach w miarę możliwości są informowani o aktualnej sytuacji. Bieżące informacje są również dostępne na stronie i w aplikacji Portal Pasażera.

Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu w okolicach stacji Szczecin Podjuchy doszło do najechania lokomotywy na stojący pociąg towarowy. Ze wstępnych informacji wynikało, iż dyżurny ruchu wyprawił pojazd CTL Logistics na sygnał zastępczy.

AKTUALIZACJA 17:15

Służby techniczne PLK pracują nad wznowieniem ruchu pociągów między Szczecinem Pojuchami a Daleszewem. Na miejscu jest specjalistyczny sprzęt. Wkolejane są wagony. Następnie będzie możliwe sprawdzenie stanu infrastruktury i dokonanie niezbędnych napraw. W wyniku zdarzenia uszkodzonych zostało ok. 100 metrów torów – poinformował Bartosz Pietrzykowski, z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przedstawiciel zarządcy infrastruktury dodał, że ze wstępnych deklaracji zakończenie prac i wznowienie ruchu pociągów możliwe będzie w czwartek w godzinach przedpołudniowych.

AKTUALIZACJA 7:00

Po wkolejaniu wagonów oraz naprawie uszkodzonego toru przez służby techniczne PLK, o godzinie 6 wznowiony został ruch pociągów między Szczecinem Podjuchami a Daleszewem.