Szczecin: lokomotywa CTL została wyprawiona na „SZ”

Szczecin: lokomotywa CTL została wyprawiona na „SZ”

W czwartek wieczorem, na stacji Szczecin Podjuchy doszło do najechania lokomotywy na ostatni wagon składu towarowego. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów na temat tego zdarzenia.

Z wstępnych informacji wynika, iż dyżurny ruchu PKP PLK wyprawił pociąg CTL Logistics na sygnał zastępczy, nie upewniając się czy szlak jest wolny. Okazało się, że tor był zajęty i nasz pociąg najechał na ostatni wagon składu pociągu stojącego na sygnale stój pod semaforem wjazdowym do Szczecin Port Centralny SPA – powiedziała Monika Mikon, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w CTL Logistics w rozmowie z „Kolejowym Portalem”.

Jak dodała nasza rozmówczyni, lokomotywa CTL Logistics poruszała się z dozwoloną prędkością rozkładową jadąc luzem szlakiem Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny SPA, maszynista nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.

Dokładne okoliczności zdarzenia bada powołana przez zarządcę infrastruktury komisja – podkreśliła.

Podczas prac komisji powypadkowej, do godziny 1: 00 w nocy wstrzymany był ruch pociągów na odcinku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny na linii ze Szczecina w kierunku Rzepina.

Jeden z pociągów PKP Intercity został skierowany drogą okrężną przez Krzyż a innemu skrócono relację zapewniając komunikację zastępczą. Za pociągi Polregio również kursowała komunikacja zastępcza.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy PLK, czekamy na ich stanowisko zarządcy infrastruktury.