Wygraj podróż po Europie w ramach programu DiscoverEU

Wygraj podróż po Europie w ramach programu DiscoverEU

Trwa kolejna edycja konkursu DiscoverEU organizowanego przez Komisję Europejską i skierowanego do osiemnastolatków z Unii Europejskiej. Nagrodą w konkursie jest bilet na darmowe przejazdy kolejami po Europie przez miesiąc.

Zgłoszenia do obecnej edycji konkursu DiscoverEU można składać do środy 29 marca 2023 r. (godz. 12:00 czasu obowiązującego w Brukseli). Poprzez formularz na stronie. Szczegółowe informacje można znaleźć na portalu Komisji Europejskiej pod adresem.

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:

  • urodziły się w okresie od 1 lipca 2004 r. (włącznie) do 30 czerwca 2005 r. (włącznie)
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości, paszportu lub karty pobytowej
  • mają obywatelstwo jednego z następujących krajów lub prawo do legalnego pobytu* w jednym z następujących krajów:
    • jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym w kraje i terytoria zamorskie lub 
    • jedno z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+: Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja.

Do wygrania są bilety na podróż po całej Unii. Możesz podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy możesz dodać maksymalnie cztery osoby spełniające te same warunki udziału w konkursie. Aby się zgłosić, będą musieli użyć Twojego kodu zgłoszenia. Możesz również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU, i zaplanować podróż razem z nimi! Dobrym miejscem do szukania towarzyszy podróży jest Grupa DiscoverEU na Facebooku. Wystarczy dołączyć do grupy, aby skontaktować się z innymi uczestnikami.

Laureaci będą mogli odbyć podróż trwającą co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 15 czerwca 2023 r. do 30 września 2024 r. Laureaci otrzymają również europejską kartę młodzieżową DiscoverEU, która uprawnia do zniżek na wstęp do obiektów turystycznych i sportowych oraz przy płaceniu za kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie itp.

Konkurs DiscoverEU, którego organizatorem jest Komisja Europejska, ma na celu zachęcenie młodych ludzi do tworzenia nowych znajomości oraz europejskiej wspólnoty poprzez podróżowanie koleją, jako najbardziej ekologicznym środkiem transportu. DiscoverEU ma wspierać młodych ludzi w rozwijaniu umiejętności życiowych i organizacyjnych, a także wzmacniać takie wartości, jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury. Od czasu pierwszej rundy DiscoverEU, która odbyła się w czerwcu 2018 r., bilety otrzymało ponad 200 tys. młodych ludzi.