WKD gra z WOŚP

WKD gra z WOŚP

Warszawska Kolej Dojazdowa już od kilku lat włącza się w zbiórkę organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku na licytacje, do lokalnych sztabów w Grodzisku Mazowieckim, Podkowie Leśnej, Brwinowie, w Pruszkowie, Milanówku i Michałowicach, przekazane zostały przedmioty z logo WKD oraz zaproszenia do spędzenia jednego dnia w Wydziale Napraw i Utrzymania Taboru oraz na specjalny przejazd na trasie Podkowa Leśna Główna – Komorów – Podkowa Leśna Główna.  

 Mamy dla Państwa również niespodziankę – do grodziskiego sztabu na licytację został przekazany jeden z haków kolejowych służących  do mocowania szyn do podkładów wykonanych specjalnie na uroczystą inaugurację robót budowlanych drugiego toru od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. Zapraszam do licytowania naszego pamiątkowego haka jak i innych przedmiotów przekazanych przez WuKaDkę do sztabów – powiedział Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD.

WKD umożliwiła także bezpłatnie przejazdy w dniu 31 Finału WOŚP – 29 stycznia 2023 r., wszystkimi pociągami przewidzianymi w rozkładzie jazdy, na całej linii WKD, dla wolontariuszy biorących udział w kwestowaniu. Wolontariusze będą mogli podróżować na podstawie identyfikatora wystawionego przez WOŚP. Ponadto WuKaDka udostępniła wszystkie wolne nośniki reklamowe na cele promocji działań podjętych na rzecz 31. Finału WOŚP przez lokalne sztaby.

W niedzielę, 29 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 31, w tym roku pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.  Zebrane fundusze Fundacja przeznaczy na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą, co umożliwi  lepszą terapię tej choroby poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.