Większość składów CityElefant wyposażonych jest już w Wi-Fi

Większość składów CityElefant wyposażonych jest już w Wi-Fi

Koleje Czeskie poinformowały, że dobiega końca instalacja sieci Wi-Fi w jednostkach CityElefant. Spośród 82 składów, bezprzewodowy Internet jest już uruchomiony w 77 pociągach. Pozostałe pięć zestawów w Regionie Morawsko-Śląskim będzie miało zasięg Wi-Fi do czasu rozpoczęcia nowego rozkładu jazdy w grudniu.

– Połączenie internetowe przez Wi-Fi to jedna z najpopularniejszych usług dodatkowych na pokładzie naszych pociągów, dlatego wprowadziliśmy ją w jednostkach CityElefant we współpracy z klientami transportu regionalnego w Pradze, Czechach Środkowych i Regionie Morawsko-Śląskim. Codziennie przewożą około jednej piątej wszystkich pasażerów kolei w całej Republice Czeskiej. Wyposażenie „Słoni” w Internet bezprzewodowy stanowi zatem największe rozszerzenie tej usługi na czeskich kolejach” – mówi Jiří Ješeta, zastępca dyrektora generalnego ČD ds. transportu pasażerskiego.

– Od dłuższego czasu pracujemy, aby podróż transportem zintegrowanym była jak najbardziej komfortowa dla pasażerów, dlatego jestem bardzo zadowolony z instalacji Wi-Fi w CityElefantach i jestem przekonany, że pasażerowie w Regionie Środkowoczeskim również to docenią – powiedział dyrektor IDSK Zdeněk Šponar.

– Piętrowy skład CityElefant jest okrętem flagowym floty pociągów podmiejskich w Pradze i okolicach. Przez lata swojej działalności, pociągi stały się bardzo popularne ze względu na wygodne i klimatyzowane wnętrze. Również dzięki tym pociągom stale rośnie zainteresowanie podróżowaniem pociągiem po Pradze i jej okolicach. Dlatego teraz bardzo cieszymy się z dalszej radości z codziennych dojazdów do pracy, szkoły lub na wycieczkę – dodał dyrektor ROPID Petr Tomčík.

CityElefanty obsługują linie szkieletowe z Pragi do Kolína przez Czeski Brod i przez Nymburk, do Milovic, Benešov koło Pragi, Beroun i do Kralup nad Vltavou i dalej do Ústí nad Labem. Odjeżdżają też pociągi do Přelouč i Pardubic. W Kraju Morawsko-Śląskim kursuje na liniach szkieletowych z Opawy przez Ostrawę do Hawierzowa i Czeskiego Cieszyna, z Ostrawy przez Karwinę do Mostów u Jablunkova oraz na niektórych połączeniach w kierunku Studénki.

W ramach projektu Wi-Fi w CityElefant w odpowiednią technologię wyposażonych będzie łącznie 246 członów, a Wi-Fi obejmie zasięgiem 25 420 miejsc. Każdego dnia piętrowe pociągi pokonują 35 000 kilometrów na terenie pięciu regionów.

Ponadto do praskich zestawów CityElefant stopniowo dołączane są gniazdka elektryczne 230 V.