W Jastrzębiej Górze bawiło się ponad 2000 SuperBohaterów

W Jastrzębiej Górze bawiło się ponad 2000 SuperBohaterów

2100 osób bawiło się w sobotę 30 lipca w Jastrzębiej Górze na pikniku rodzinnym w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. W centrum Jastrzębiej Góry powstało osiedle SuperBezpiecznych, którzy poprzez zabawę uczyli się zasad bezpieczeństwa na kolei.

Tym razem pogoda była wyśmienita, zachęcała do wspólnej nauki poprzez zabawę. Piknik rodzinny zorganizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II odwiedziło wiele rodzin z dziećmi. Podobnie jak w Zakopanem humor dopisywał wszystkim uczestnikom wydarzenia, którzy odwiedzili StacjeMocy, zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi bezpieczeństwa, a na koniec zostali prawdziwymi SuperBohaterami.

– Projekt Kampania Kolejowe ABC II jest prowadzony z myślą o edukacji najmłodszych, ale nie tylko. Tym razem chcemy dotrzeć z przekazem o bezpieczeństwie także do rodziców i opiekunów dzieci. Zachęcam całe rodziny do udziału w grze edukacyjnej oraz korzystania ze wszystkich przygotowanych atrakcji – przywitał uczestników wydarzenia Marcin Trela, Wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Zarówno mali, jak i duzi uczestnicy pikniku chętnie brali udział w rodzinnej grze terenowej, korzystali zabaw sportowych, warsztatów kreatywnych, eurobungee i wielu innych atrakcji. Podczas wydarzenia mogli również spotkać się z gośćmi specjalnymi: Sebastianem Kawą, mistrzem świata w konkurencjach szybowcowych, oraz Mateuszem Pawłowskim, odtwórcą roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”. Oczywiście nie zabrakło także Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC.

Dzieci do tańca porwała DJ Miki, czyli Zuzanna Żyrafa, która zaserwowała im potężną dawkę doskonałej zabawy. Wieczorem Anna Karwan dała niesamowity, charyzmatyczny koncert. Podsumowaniem gorących emocji był ekscytujący pokaz fire show, który trzymał wszystkich w napięciu do samego końca.

Kolejny piknik rodzinny już 13 sierpnia w Mikołajkach!