Utrudnienia w ruchu pociągów miedzy Sochaczewem a Łowiczem [AKTUALIZACJA]

Utrudnienia w ruchu pociągów miedzy Sochaczewem a Łowiczem [AKTUALIZACJA]

Z powodu znalezienia elementów niewiadomego pochodzenia na linii kolejowej nr 3 między Sochaczewem a Bednarami wstrzymano ruch pociągów. Koleje Mazowieckie prowadziły komunikację zastępczą, a pociągi PKP Intercity skierowano drogą okrężną przez Skierniewice.

Jak poinformował „Kolejowy Portal”, Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, podczas prowadzonych prac inwestycyjnych na szlaku między Sochaczewem a Bednarami wykonawca odnalazł elementy, które mogą być niebezpieczne.

Teren został zabezpieczony przez Straż Pożarną, na miejsce wezwano pirotechników, którzy są w drodze – zaznaczył Jakubowski.

Jak dodał, powołano zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników dla zapewnienie sprawnej komunikacji na czas trwania prac służb. Informacja o zmianach  rozkładzie jazdy na bieżąco przekazywane są na stacjach i przystankach osobowych, a także na Portalu Pasażera.

Decyzję o wznowieniu ruchu pociągów podejmą służby będące na miejscu zdarzenia – podkreślił Jakubowski.

Od godziny 14:30 do odwołania wprowadzono wzajemne honorowanie biletów IC z pociągami Kolei Mazowieckich na odcinku Łowicz Główny – Skierniewice – Warszawa Gdańska -Warszawa Wschodnia oraz Sochaczew  – Warszawa Gdańska – Warszawa Wschodnia.

Pociągi PKP Intercity skierowane objazdem

  • IC  17102/3 ,,ZIELONOGÓRZANIN” relacji Warszawa Gdańska—Zbąszynek
  • IC 18110/1 ,,NOTEĆ” relacji Warszawa Wschodnia –Piła Główna
  • IC 83100/1 ,,GÓRSKI” relacji Szczecin Główny – Rzeszów Główny

AKTUALIZACJA 17:40

Jak informuje Radio Łódź, w miejscowości Sierzchów podczas prac budowlanych znaleziono butle z niebezpieczną substancją.

Odnaleziono prawdopodobnie butle z chlorem z I wojny światowej – powiedział w rozmowie z „Radiem Łódź” Bartłomiej Wójcik, rzecznik KM PSP w Skierniewicach.

AKTUALIZACJA 17:55

W związku z trudną sytuacją ruchową na Warszawskich Węźle Kolejowym od godziny 17:30 wprowadzono:

1. wzajemne honorowanie biletów KM – ZTM/SKM Warszawa we wszystkich pojazdach (autobusy, tramwaje, pociągi, metro linii M1, M2) obowiązujące w strefie 1 i 2. Honorowanie biletów obowiązuje do odwołania.

2. wzajemne honorowanie biletów KM – PKP IC na całym obszarze kursowania pociągów KM. Zasady wzajemnego honorowania nie obejmują wagonów sypialnych (WL) i z miejscami do leżenia (Bc) oraz w poc. Expres InterCity Premium (EIP).

Honorowanie obowiązuje do odwołania.

AKTUALIZACJA 20:50

W związku z utrudnieniami w kursowaniu pociągów na linii Warszawa – Kutno wprowadzona została tymczasowa organizacja przewozów na tej linii według następujących zasad:

  • Pociągi przyjeżdżające od strony Warszawy dojeżdżają do stacji Sochaczew.
  • Na odcinku Sochaczew – Bednary – Sochaczew kursuje awaryjna zastępcza komunikacja autobusowa (dwa autobusy).
  • Na odcinku Bednary – Łowicz Główny – Bednary kursują pociągi.
  • Pociągi odjeżdżające z Łowicza Głównego dojeżdżają do Bednar.

AKTUALIZACJA 4:30

Utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Sochaczew – Bednary zostały zakończone. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów.