Utrudniania między Opalenicą a Nowym Tomyślem

Utrudniania między Opalenicą a Nowym Tomyślem

Z powodu awarii sieci trakcyjnej na odcinku Opalenica – Nowy  Tomyśl występują utrudnienia w ruchu pociągów. Kilka połączeń Kolei Wielkopolskich zostało skróconych.

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowy Portal”, że służby techniczne pracują nad możliwie jak najszybszym przywróceniem rozkładowego ruchu kolejowego po obu torach na odcinku Nowy Tomyśl – Opalenica (lk nr 3, Poznań Główny – Kunowice).

W nocy (8 stycznia) stwierdzono awarię sieci trakcyjnej w torze nr 1. Na miejsce natychmiast dysponowano służby techniczne, aby możliwie jak najszybciej usunąć usterkę. Zakończenie prac, z uwagi m.in. na trudne warunki pogodowe oraz uszkodzenie ok. 1 km sieci, przewidywane jest obecnie 10 stycznia – tłumaczy Śledziński.

Aktualnie na odcinku Nowy Tomyśl – Opalenica w ruchu wykorzystywany jest jeden tor. Z tego powodu pociągi mogą być opóźnione o ok. 20 minut.

Jak dodaje przedstawiciel zarządcy infrastruktury, dla zapewnienia sprawnej komunikacji spółka pozostaje w kontakcie z przewoźnikami.

Pociągi dalekobieżne kursują bez istotnych zmian. Pociągi Kolei Wielkopolskich w relacji z i do Nowego Tomyśla będą kursowały w skróconej relacji z i do Opalenicy – zaznacza Śledziński.

Lista  skróconych połączeń Kolei Wielkopolskich:

  • 77830 Nowy Tomyśl 10:18 – Poznań Gł. – w dniu 8 oraz 9 stycznia;
  • 77745 Poznań Gł. 11:37 – Nowy Tomyśl – w dniu 8 oraz 9 stycznia;
  • 77838 Nowy Tomyśl 13:14 – Poznań Gł. – w dniu 8 oraz 9 stycznia;
  • 87802/3 Poznań Gł. 6:00 – Nowy Tomyśl – w dniu 9 stycznia;
  • 77860 Nowy Tomyśl 7:17 – Poznań Gł. – w dniu 9 stycznia;
  • 77787 Poznań Gł. 8:11 – Nowy Tomyśl – w dniu 9 stycznia;