UTK zaprasza na piknik rodzinny do Zakopanego

UTK zaprasza na piknik rodzinny do Zakopanego

Już w sobotę 23 lipca na Równi Krupowej w Zakopanem pojawi się bohater Kampanii Kolejowe ABC – sympatyczny nosorożec Rogatek. Tego dnia podczas pikniku rodzinnego Urzędu Transportu Kolejowego całe rodziny będą mogły wziąć udział w wielu wyjątkowych atrakcjach.

23 lipca teren Równi Krupowej w Zakopanem zamieni się osiedle SuperBezpiecznych – wielką grę terenową, której uczestnicy odwiedzą różne Stacje Mocy: Wiedzy, Działania, Dedukcji, Pomagania, Kreatywności i Zabawy. Podczas wykonywania różnorodnych zadań w Stacjach Mocy goście Rogatka będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, w pobliżu torów, na dworcach i w pociągach. Do wygrania są atrakcyjne nagrody m.in. deskorolki czy maskotki nosorożca Rogatka.

Główna scena na czas pikniku zostanie zamieniona w Dom Rogatka. Wystąpią na niej DJ Miki i Reni Jusis, które porwą publiczność do wspólnej zabawy w rytm muzyki. Wśród gości specjalnych pojawią się także: Sebastian Kawa, pilot szybowcowy i żeglarz sportowy, siedemnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych, oraz znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w serialu „Rodzinka.pl” aktor, Mateusz Pawłowski. Na zakończenie pikniku goście obejrzą wyjątkowy pokaz fire-show.

 – Pikniki edukacyjne organizowane w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC II to wyjątkowa okazja do zabawy, a jednocześnie do nauki zasad bezpieczeństwa na terenach kolejowych. W pierwszej edycji projektu imprezy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co jest dla nas potwierdzeniem, że nauka poprzez zabawę nadal jest bardzo skuteczna. Serdecznie zapraszam całe rodziny do udziału w edukacyjnych atrakcjach przygotowanych w te wakacje przez Urząd Transportu Kolejowego” – do odwiedzenia pikniku zachęca Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rodzinny Kampanii Kolejowe ABC II odbędzie się 23 lipca w godzinach 15.30-21.30 na terenie Górnej Równi Krupowej w Zakopanem (ul. Tadeusza Kościuszki 12).

Wstęp na wydarzenie i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.