Lubuskie: tragiczny wypadek na przejeździe

Lubuskie: tragiczny wypadek na przejeździe

W Dąbrówce Wielkopolskiej (powiat świebodziński) doszło do wypadku samochodu osobowego z szynobusem. Niestety w wyniku zdarzenia osoby podróżujące autem zginęły.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym wyposażonym w samoczynne sygnalizatory świetlne oraz znak STOP po godzinie 17:00. Samochód wjechał pod pociąg Polregio relacji Zbąszynek – Międzyrzecz. 

Jak informuje lubuska policja, na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracują świebodzińscy policjanci, którzy będą ustalać wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Jak przypominają PKP Polskie Linie Kolejowe, przyczyną 99 proc. wypadków na przejazdach jest ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie pod opadające rogatki, omijanie zapór slalomem i nadmierna prędkość. Skutkiem zdarzeń są ludzkie tragedie, straty materialne, angażowanie służb ratowniczych, utrudnienia w podróży koleją.

W czerwcu 2022 roku doszło do 12 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. Dwie osoby zginęły i dwie zostały ciężko ranne. Od początku roku w 78 wypadach i kolizjach, 10 osób zostało ciężko rannych i aż 20 osób zginęło.