Uczniowie z Wołomina uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości w Kolejach Mazowieckich

Uczniowie z Wołomina uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości w Kolejach Mazowieckich

Dzień Przedsiębiorczości to inicjatywa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jej celem jest umożliwienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych przygotowanie się do świadomego wyboru zawodu. W tym roku Koleje Mazowieckie odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie.

20 marca 2024 r. młodzież z wołomińskiej szkoły poznała pracę drużyn pociągowych, zaplecza technicznego czy też wydziału planowania przewozów, dyspozytury oraz biura rzecznika prasowego. Dzień Przedsiębiorczości rozpoczęło inauguracyjne spotkanie, na którym uczniowie mogli zapoznać się z informacjami o spółce. Po prezentacji uczestniczyli w quizie wiedzy o kolei oraz o mazowieckim przewoźniku.

Następnie zostali oddelegowani do poszczególnych komórek organizacyjnych Kolei Mazowieckich. Pracę kierownika pociągu i maszynisty obserwowali: Bartosz Witas i Damian Czumaj. Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów odwiedzili: Oskar Sobolewski i Maksymilian Kurpiewski. Z dyspozytorami Spółki KM mogli porozmawiać: Gracjan Magier, a także Bartłomiej Olechowski. Tajniki pracy specjalistów wydziału planowania przewozów poznała Alicja Cichocka. Natomiast Sebastian Stępień oraz Paweł Wielczyk mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu public relations w biurze rzecznika prasowego.

Koleje Mazowieckie od wielu lat wspierają młode osoby w realizacji aspiracji zawodowych, w szczególności tych związanych z pracą na kolei. Koleje Mazowieckie mają patronat nad 6 szkołami średnimi z klasami o profilach kolejowych, w ramach którego uczniowie oprócz praktyk mogą także otrzymać stypendium. To gratyfikacja dla tych z najwyższą średnią.

W okresie pandemii KM brały udział w e-targach pracy „Przerwa na pracę”. W tym roku Koleje Mazowieckie uczestniczyły w Targach Praktyk Zawodowych organizowanych przez Technikum Nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. „Kolejówka”.