TX Logistik AG zamówił 40 lokomotyw Vectron z opcją na 25 dodatkowych pojazdów

TX Logistik AG zamówił 40 lokomotyw Vectron z opcją na 25 dodatkowych pojazdów

Siemens Mobility i FS Italiane Group wraz ze swoją spółką zależną TX Logistik AG podpisały na targach Transport Logistic w Monachium umowę na dostawę 40 lokomotyw Vectron wraz z 15-letnim kontraktem na pełną obsługę. Strony uzgodniły również opcję na zamówienie 25 dodatkowych lokomotyw

Lokomotywy zostaną zbudowane w zakładzie Siemens Mobility w Monachium-Allach i mają być przeznaczone do przewozu towarów w korytarzu Ren-Alpy. Całkowita wartość zamówienia wynosi około 300 milionów euro.

Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy teraz zaliczyć do naszych klientów również TX Logistik AG. Wraz z Vectronem dostarczamy najnowocześniejszą, cyfrowo połączoną z siecią lokomotywę, która umożliwia obsługę pięciu różnych krajów rozciągających się od Renu po Alpy. Aplikacje Railigent X, będące częścią otwartej, cyfrowej platformy biznesowej Siemens Xcelerator, umożliwią oparte na stanie, predykcyjne utrzymanie floty Vectronów w celu zabezpieczenia jej optymalnej niezawodności i dostępności – powiedział Michael Peter, prezes Siemens Mobility.

Lokomotywy zamówione przez TX Logistik będą miały prędkość maksymalną 160 km/h i będą wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS), a także krajowe systemy sterowania pociągiem do eksploatacji w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii i Włoszech. Utrzymaniem Vectronów zajmie się sieć warsztatów Railcover zlokalizowanych wzdłuż korytarza Ren-Alpy.

Firma Siemens Mobility sprzedała już ponad 1750 Vectronów łącznie do 63 klientów z całej Europy. Lokomotywy te przejechały ponad 700 milionów kilometrów i są dopuszczone do eksploatacji w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Niemczech, Węgrzech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Szwajcarii.
Polscy operatorzy i przewoźnicy kolejowi zakupili już ponad 100 nowoczesnych elektrycznych lokomotyw Siemensa (Husarze, Vectrony, Smartrony). Na co dzień korzystają z nich CARGOUNIT, PKP Intercity, PKP Cargo, DB Cargo Polska, Lotos Kolej oraz Laude Smart Intermodal.