Trzy lokomotywy Traxx DC3 w parku taborowym CD Cargo Poland

Trzy lokomotywy Traxx DC3 w parku taborowym CD Cargo Poland

Od niedawna CD Cargo Poland wzbogaciło swój park taborowy o trzy nowe lokomotywy Traxx DC3. Trafiły one do przewoźnika w ramach umowy z firmą Akiem na wynajem i serwisowanie pojazdów.

– Pozyskanie lokomotyw Traxx produkowanych przez Alstom Transport, z pewnością przyniesie wiele korzyści, zważywszy na fakt, że typ DC3 odpowiada na większość potrzeb w zakresie przewozów towarowych – informuje CD Cargo Poland.

Lokomotywa Traxx DC3 jest czteroosiową lokomotywą uniwersalną, może osiągnąć prędkość do 160 km/h, a jej maksymalna siła pociągowa wynosi 320 kN, co pozwala na zwiększenie maksymalnego obciążenie pociągu.  Parametry lokomotywy pozwoliły na zwiększenie przebiegów międzyprzeglądowych – z 30 do 40 tysięcy kilometrów.

Obecnie po światowych torach jeździ już ponad 2 000 lokomotyw Traxx , które mają zezwolenie na jazdę w 20 krajach, pokonując rocznie łączny dystans wynoszący około 300 milionów kilometrów.

Przypomnijmy, że Akiem wynajmuje lokomotywy Traxx DC3 m.in.: Lotos Kolej czy EP Cargo. Za szkolenie maszynistów na ten typ lokomotyw dla klientów Akiem odpowiada Ośrodek Szkolenia i Egzaminowania Maszynistów i Kandydatów na maszynistów CTL Logistics.

Podczas targów TRAKO 2021 firma CARGOUNIT odbiera od Alstom pierwszą lokomotywę Traxx DC3.  Jednocześnie nastąpiło jej przekazanie w dzierżawę CIECH Cargo.