Trwa szósty konkurs na prezesa PPM-T

Trwa szósty konkurs na prezesa PPM-T

Nie powiedzeniem zakończył się piątku konkurs na wybór prezesa spółki Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe. Obecnie trwa już szóste postępowanie kwalifikacyjne.

Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowy Portal”, że w piątym postępowaniu wpłynęły dwa zgłoszenia, z czego jedno w ocenie Rady Nadzorczej nie spełniło wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu.

Przypomnijmy, że dzięki interwencji posłanki Pauliny Matysiak poznaliśmy przebieg poszczególnych konkursów na stanowisko szefa spółki córki PKP PLK, gdzie od miesięcy Rada Nadzorcza nie może powołać nowego prezesa.

Do tej pory zakończyły się cztery konkursy, w każdym z nich udział brało od 2 do 3 kandydatów. W wyniku drugiego konkursu na stanowisko prezesa została wyłoniona Aleksandra Merchel-Koter, co wywołało negatywną reakcję opinii publicznej ze względu na jej bliskie pokrewieństwo z prezesem PKP PLK, czyli Ireneuszem Merchelem. Niedługo potem Merchel-Koter zrezygnowała z tej funkcji, co spowodowało konieczność przeprowadzenia kolejnych konkursów.

Od tamtej chwili odbyły się już trzy postępowania bez wyłonienia kandydata na prezesa spółki.

Więcej o przebiegu dotychczasowych konkursów pisaliśmy tutaj.

Obecnie Rada Nadzorcza spółki PPM-T czeka na zgłoszenia kandydatów do dnia 11 sierpnia 2023 r. do godz. 13:00.