Zmiany cen biletów miesięcznych ŁKA i Polregio na linii do Radomska

Zmiany cen biletów miesięcznych ŁKA i Polregio na linii do Radomska

Od 15 lipca 2021 r. obowiązują nowe zryczałtowane cenny biletów odcinkowych miesięcznych imiennych ważnych na przejazdy pociągami ŁKA oraz Regio „tam i z powrotem”. Najbardziej podwyżkę odczują pasażerowie na linii w kierunku Radomska.

Dotychczas normalny imienny odcinkowy bilet miesięczny ważny na przejazdy pociągami „tam i z powrotem” kosztował 99 zł., od połowy lipca cena ta zarówno w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jak i Polregio wzrosła do 138 zł.

– Nadal jest to cena z korzyścią dla pasażera ponieważ cena biletu według Taryfy Podstawowej w tej relacji wynosi 198,00 zł.Zmianę wprowadzono w celu dostosowania zryczałtowanej ceny biletu według tej samej oferty do innych relacji pomiędzy odcinkiem Piotrków Trybunalski – Gorzkowice – informuje Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio. 

Od 15 lipca 2021 r. zostały wprowadzone nowe relacje uwzględniające obniżone ceny biletów miesięcznych (tam i z powrotem) na relacj:

  • Piotrków Trybunalski -Milejów – cena biletu miesięcznego przed zmianą 114,00 zł, obecnie 80,00 zł,
  • Piotrków Trybunalski – Rozprza – cena biletu miesięcznego przez zmianą 158,00 zł, obecnie 110,00 zł,
  • Piotrków Trybunalski – Luciążanka – cena biletu miesięcznego przed zmianą 158,00 zł, obecnie 110,00 zł,
  • Piotrków Trybunalski – Wilkoszewice – cena biletu miesięcznego przed zmianą 178,00, obecnie 124,000 zł.

Jak dodają zgodnie przedstawiciele przewoźników, obniżone ceny biletów miesięcznych nie obowiązują na wszystkich liniach obsługiwanych przez ŁKA i Polregio.

– Zmiana taryfowa miała na celu wprowadzenie korzystnych cen również dla relacji z Piotrkowa Trybunalskiego do stacji przed Gorzkowicami – dodała Joanna Osińska, rzecznik prasowy ŁKA