Tragiczny finał dachowania osobówki po kolizji z pociągiem

Tragiczny finał dachowania osobówki po kolizji z pociągiem

Zmarł kierowca samochodu osobowego, który dachował po zderzeniu z pociągiem Kolei Wielkopolskich na niestrzeżonym przejeździe kolejowy w miejscowości Dachowa.

Do wypadku doszło w niedzielę, 12 czerwca 2022 r. około godziny 10:30. Po zderzeniu z pociągiem auto dachowało i spadło z nasypu kolejowego. Osobówką podróżowały dwie osoby (kobieta i mężczyzna), które zostały ewakuowane z rozbitego pojazdu przez osoby postronne.

– Reanimację kierowcy rozpoczął lekarz, który podróżował pociągiem, a następnie RKO prowadzili kórniccy strażacy. Mężczyźnie udało się przewrócić funkcje życiowe, po czym został przetransportowany karetką do szpitala wraz z pasażerką, której obrażenia nie zagrażają życiu. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń kierujący zmarł w szpitalu – informuje OSP Kórnik.

W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Kórnik oraz JRG 6 Poznań-Krzesiny, Oficer Operacyjny miasta Poznania, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

W czasie prowadzenie czynności dochodzeniowych, ruch pociągów odbywał się po jednym torze. Normalny ruch pociągów przewrócono ok. godz. 14:30