Szczegóły nowego rozkładu jazdy PKP Intercity dla województwa zachodniopomorskiego

Szczegóły nowego rozkładu jazdy PKP Intercity dla województwa zachodniopomorskiego

Więcej połączeń w ramach kategorii InterCity (IC) obsługiwanych komfortowymi i nowoczesnym taborem oraz zmiana relacji pociągów IC Górski do Hrubieszowa i IC Zamoyski do Rzeszowa. To najważniejsze nowości dla województwa zachodniopomorskiego w rozkładzie PKP Intercity na sezon 2023/2024, który wejdzie w życie 10 grudnia.

Szczecin z innymi miastami Polski łączy 20 par pociągów całorocznych, a sezonowo kursują dodatkowe 2. Ze stolicy województwa zachodniopomorskiego do Warszawy pasażerowie mają do wyboru 7 par połączeń, 10 do Poznania (9 całoroczne i 1 sezonowe), 6 do Trójmiasta, 6 do Wrocławia (5 całorocznych i 1 sezonowe), 6 do Katowic (4 całoroczne i 2 sezonowe). Taka sama liczba połączeń zostanie utrzymana w nowym rozkładzie jazdy.

Wyższy komfort podróżowania

Nowy rozkład jazdy przynosi wzrost komfortu podróżowania. Liczba pociągów kategorii TLK zmniejszy się na rzecz składów kategorii IC obsługiwanej nowymi i zmodernizowanymi wagonami oraz elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (EZT). Nową, wyższą kategorię otrzyma pociąg Wyczółkowski relacji Szczecin – Lublin oraz Uznam relacji Warszawa – Świnoujście. Od 10 grudnia składy te będą zestawione z komfortowych i nowoczesnych wagonów.

Dodatkowo w nowym rocznym rozkładzie jazdy pociąg IC Górski kursować będzie w zmienionej relacji Świnoujście – Hrubieszów, a skład IC Zamoyski pojedzie z Kołobrzegu aż do Rzeszowa, a nie jak dotychczas do Hrubieszowa. Ponadto pociąg IC Swarożyc kursować będzie codziennie, zamiast tylko w weekendy.

W drugiej połowie 2024 roku, w związku z zakończeniem modernizacji stacji postojowej PKP Intercity w Szczecinie, pociągi IC Podlasiak i IC Mewa wrócą do swoich podstawowych relacji, czyli zakończą bieg na stacji Szczecin Główny.

Więcej pociągów objętych graficzną rezerwacją miejsc

Od 10 grudnia PKP Intercity będzie zwiększało systematycznie liczbę połączeń, w których podróżni będą mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego. Do 174 już udostępnionych połączeń obsługiwanych składami wagonowymi z tą funkcją dołączy kolejnych ponad 50, np. IC Albatros, IC Żuławy, czy IC Rybak.