Poznań: groził podróżnemu nożem bo chciał go okraść

Poznań: groził podróżnemu nożem bo chciał go okraść

Na dworcu kolejowym Poznań Główny agresywny mężczyzna groził nożem podróżnemu z Gniezna. 39-latek zaatakował go, bo chciał odebrać mu pieniądze i telefon komórkowy. Na szczęście z pomocą ruszyli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy w tym samym czasie pełnili służbę patrolową na terenie poznańskiego dworca. Mundurowi obezwładnili niebezpiecznego napastnika i powiadomili Policję.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w godzinach nocnych z soboty na niedzielę w holu dworca kolejowego Poznań Główny. Do podróżnego podszedł nieznany mu mężczyzna. Po krótkiej wymianie zdań wyjął spod kurtki nóż łapiąc 41-latka za ramię i grożąc, że zrobi mu krzywdę, jeżeli nie dostanie pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Poszkodowany stanął w bezruchu obawiając się o swoje życie.

W tym samym czasie na terenie poznańskiego dworca służbę pełnili funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu. Mundurowi bardzo szybko obezwładnili i ujęli agresywnego mężczyznę oraz zabezpieczyli nóż, którym się posługiwał. Wobec sprawcy zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek. Agresorem okazał się być 39-letni mieszkaniec Poznania.

Mężczyzna trafił w ręce policjantów z komisariatu Poznań Wilda. Za usiłowanie rozboju z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia grozi mu taka sama kara, jak popełnienie tego przestępstwa.