Pociągami Polregio na ferie. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Pociągami Polregio na ferie. Jakie miejsca warto odwiedzić?

Ferie to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Przerwa od szkoły jest idealnym momentem na rozbudzenie w najmłodszych miłości do podróżowania i odkrywania uroków naszego kraju czy regionu, a dla dorosłych to przerwa od codziennych obowiązków i okazja do wypoczynku. Jeden dłuższy wyjazd, a może seria mniejszych wypadów po rodzimej lub sąsiedniej okolicy?

16 stycznia zimową przerwę rozpoczęły województwa pomorskie, łódzkie, śląskie, lubelskie i podkarpackie.

Kolejne dołączą do nich już:

  • 23 stycznia – 5 lutego: warmińsko-mazurskie, podlaskie;
  • 30 stycznia – 12 lutego: lubuskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, małopolskie, świętokrzyskie;
  • 13 lutego – 26 lutego: zachodniopomorskie, mazowieckie, dolnośląskie, opolskie.

Pamiętajmy, że bilety na pociągi Polregio można kupić bez kolejek, które w okresie wzmożonych zimowych podróży mogą być naprawdę spore. Ułatwieniem będzie zarówno pobranie Aplikacji Polregio, jak i kupienie biletu w Videomatach Polregio  zlokalizowanych na dworcach w 10 miastach w Polsce: Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Poznaniu, Łodzi, Świnoujściu, Szczecinie, Białymstoku, Wrocławiu oraz Opolu.

Warto też zapoznać się z ofertą „Połączenie w dobrej cenie„.

Województwo pomorskie

Z Gdyni warto wybrać się do Malborka, który był siedzibą wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą jednego z najpotężniejszych państw średniowiecznej Europy. Tego kompleksu zamkowego na pewno nie trzeba szczególnie reklamować. Jest co zwiedzać i podziwiać. Dzięki Taryfie Pomorskiej cena biletu normalnego to jedynie 17,85 zł.

Z kolei z Gdańska Wrzeszcza warto wybrać się do Kościerzyny. Na liście „do odwiedzenia” powinno znaleźć się Muzeum Ziemi Kościerskiej, gdzie można podziwiać ekspozycje poświęcone m.in. historii miasta i jego wybitnym mieszkańcom oraz kulturze ludowej Kaszubów.

Natomiast dla fanów Półwyspu Helskiego i Mierzei Helskiej wyprawa o tej porze roku, mimo że mroźna, na pewno ukarze inne oblicze Helu. Do wszystkich tych miejsc dojedziesz, kupując bilet w atrakcyjnej ofercie regionalnej – Taryfie Pomorskiej.

Województwo łódzkie

W Łodzi warte zwiedzenia jest m. in. EC1 Łódź – Miasto Kultury – instytucja kultury współprowadzona przez miasto Łódź oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działająca w przestrzeniach zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu pierwszej łódzkiej elektrowni. Mieści się w Nowym Centrum Łodzi przy ul. Targowej 1/3, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Łódź Fabryczna. W kompleksie dawnej EC1 znajdują się Centrum Nauki i Techniki, Planetarium EC1, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Łódź Film Commission.

Województwo lubelskie

W tym regionie polecamy połączenie Lublin – Zamość, a Zamość to przecież „perła renesansu”, „Padwa północ”. To stosunkowo małe miasteczko, ale dzięki temu zwiedzanie zabytków jest o wiele prostsze – atrakcje zgromadzone są na niewielkim obszarze. Co warto zobaczyć? Fortyfikacje Twierdzy Zamość, Bramę Lwowska, Stare miasto z urzekającymi kamienicami, Wielki Rynek z charakterystycznym ratuszem, zabytkowe kościoły, pałac Zamoyskich, Rynek Solny, Rynek Wodny, park miejski, liczne muzea i zoo. Bogata baza noclegowa i oferta kulinarna sprzyjają dłuższemu pobytowi.

Lublin za to nazywany jest stolicą wschodniej Polski oraz Bramą Wschodu. Pełni rolę kulturalnego centrum regionu. To niezwykłe miejsce przyciągające unikalnym klimatem, bogatą architekturą i licznymi zabytkami.
Udając się z Zamościa do Lublina lub z odwrotnie z całą rodzinką możesz skorzystać z oferty „Połączenie w dobrej cenie” , w której zakupisz bilety dla wszystkich Twoich towarzyszy naprawdę w okazyjnej cenie.

W Lubelskiem polecamy również połączenie Lublin – Chełm. Chełm – z racji położenia miasto przez wieki było na styku trzech kultur. Odzwierciedleniem tego są liczne zabytki: Bazylika, kościoły, synagoga i cerkiew. Zabytkowa Kopalnia Kredy w Chełmie oraz Podziemia Kredowe są jedną z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Tutejszy labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej to unikat na skalę światową. Wybierając tę destynację na weekend z dzieciakami lub paczką przyjaciół skorzystajcie z oferty „Ty i raz, dwa, trzy”, dzięki której każda kolejna osoba zapłaci za swój bilet ok. 30% taniej.

Województwo podkarpackie

Na okres przypadających na Podkarpaciu ferii zimowych zachęcamy do skorzystania z oferty połączeń POLREGIO zarówno na terenie samego Podkarpacia, jak i do sąsiednich województw. Interesującym kierunkiem może okazać się Przemyśl, gdzie funkcjonuje wyciąg narciarski. Regularnie kursują także pociągi do Lublina oraz uzdrowiska Horyniec Zdrój. Zachęcamy także do skorzystania z połączenia pociągami POLREGIO do Sanoka czy Gorlic.

Najkorzystniejsze cenowo bilety w tym województwie zakupisz dzięki naszej ofercie „Połączenie w dobrej cenie”  cenie oraz ofercie regionalnej, czyli Taryfie Podkarpackiej , a ruszając w dalszą podróż z Jarosławia udaj się do kolejki bez kolejki i kup bilet w Videomacie POLREGIO . Przekonasz się, jakie to proste i intuicyjne rozwiązanie.

Województwo warmińsko-mazurskie

W Krainie Wielkich Jezior – jak nazywane jest często województwo warmińsko – mazurskie – polecamy połączenia Olsztyn Gł. – Giżycko, Olsztyn Gł. – Pisz – Ełk oraz Olsztyn Gł. – Iława.

Odkrywanie Mazur zimą to wielka przygoda. Spacery nad zamarzniętymi jeziorami, narty biegowe, bojery, zimowe kajaki czy morsowanie mogą być atrakcyjną alternatywą na spędzenie ferii zimowych w tej okolicy. Kupując bilet w Aplikacji POLREGIO, będziesz mieć go zawsze przy sobie! Naprawdę, szkoda czasu na stanie w kolejce na dworcu, podczas gdy jest jeszcze tyle do zrobienia i zobaczenia!

Województwo podlaskie

Na Podlasiu polecamy turystycznie szczególnie połączenie Białystok – Augustów – stacja blisko jezior, dobra baza noclegowa. Warto również wybrać się trasą Białystok – Hajnówka, czyli Bramy Puszczy Białowieskiej. Obowiązkowe punkty do zobaczenia to Sobór św. Trójcy – najbardziej charakterystyczna budowla Hajnówki, Pomnik Żubra, który jest najsłynniejszym mieszkańcem puszczy a jednocześnie także symbolem tego miasta oraz Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej czy Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa. Tym, którzy zdecydują się skorzystać z połączenia do Suwałk polecamy zwiedzanie Narodowego Parku Wigierskiego.

Bilety na wszystkie połączenia zakupisz w korzystnej ofercie jaką jest Taryfa Podlaska. Mało tego! Przy zakupie biletu jednorazowego przez Aplikację POLEGIO lub na polregio.pl zapłacisz aktualnie aż 10% taniej.

Województwo lubuskie

Warto w tym okresie skorzystać z połączenia Zielona Góra Główna – Jelenia Góra. Jest ono dostępne w każdy weekend – przez cały rok. Cena regularna na tej trasie to 38,80 zł, ale warto skorzystać również z możliwości jakie daje mini bilet turystyczny, który obowiązuje już od piątkowego wieczora aż do poniedziałkowego poranka, dzięki czemu być może uda Ci się zahaczyć o jakąś dodatkową miejscówkę w okolicy.

Wyjazd do Wrocławia zawsze jest równie dobrym pomysłem. Już sam spacer Rynkiem i podziwianie Starego Ratusza mogą być atrakcjami samymi w sobie, a co dopiero inne obiekty jak Hala Stulecia i Pawilon Czterech Kopuł z Muzeum Sztuki Współczesnej. Bilety na te i inne wycieczki zakupisz po pierwsze – bez problemu, a po drugie – bez kolejek w Aplikacji POLREGIO.

Województwo kujawsko-pomorskie

Wycieczką, która idealnie wpisze się w zimową aurę może być podróż z Bydgoszczy lub Inowrocławia do Torunia. Miasto zapewnia na okres ferii sporo atrakcji, a po aktywnym czasie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpaść na rozgrzewającą, zimową herbatę lub przepyszną kawkę i skosztować prawdziwych, toruńskich pierników.

Zapraszamy do korzystania z Taryfy województwa kujawsko-pomorskiego , również w przypadku innych połączeniach w tym regionie, np. Bydgoszcz- Inowrocław – Mogilno, Bydgoszcz –Piła, Bydgoszcz – Tczew, Toruń – Jabłonowo, Toruń – Kutno.

Województwo wielkopolskie

W Wielkopolsce do dyspozycji Podróżnych jest przyspieszony pociąg REGIO, który codziennie realizuje połączenia na trasie Poznań Główny – Szklarska Poręba Górna. Tutaj również szczególnie polecamy mini bilet turystyczny, aby choć dłuższą chwilę spędzić u stóp Karkonoszy. Zamiast stać w długiej kolejce po bilet, wypróbuj Videomat POLREGIO dostępny na dworcu Poznaniu. To urządzenie, dzięki którym dzięki któremu zakupisz bilet, a w razie problemów z wyborem najlepszej oferty skorzystasz z pomocy e-kasjera.

Województwo małopolskie

W Małopolsce zapraszamy do skorzystania z połączeń bezpośrednich tj. Kraków Główny – Krynica Zdrój. Dojedziesz na miejsce naszymi pociągami „Jaworzyna”, „Dolina Popradu” lub „Nikifor” w każdy dzień tygodnia. Kolejnym uwielbianym połączeniem jest Kraków Główny – Zakopane, na odcinku którym podczas ferii zimowych ruch pociągów został tymczasowo przywrócony. Teraz dojedziesz tam wygodnie właśnie pociągiem POLREGIO, choć w okresie pozaferyjnym wciąż na tej trasie trwa remont, mający na celu poprawę komfortu pasażerów. Podróż pociągiem „Gubałówka” czy „Kasprowy” kosztuje 22,50 zł.

Z Krakowa Głównego można również dojechać pociągami POLREGIO do Dębicy i Bielska – Białej. Niecałe 3 godziny podróży pociągiem bez przesiadki i już jesteś w jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich, gdzie do woli możesz szusować na stoku – oczywiście jeśli pogoda zapewni ku temu odpowiednie warunki. Na tej relacji obowiązuje oferta „Połączenie w dobrej cenie”  wybierz ją, a koszty całej podróży będą dla Ciebie bardzo atrakcyjne.

Na terenie województwa małopolskiego korzystaj z Taryfy Małopolskiej (do podlinkowania: https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/oferty-regionalne/taryfa-malopolska/), a będąc już w tym regionie udaj się dalej i eksploruj małopolską krainę. Może już teraz masz plany na podróż przez cały weekend? Zakup bilet mini turystyczny (https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/oferty-krajowe/bilet-turystyczny/), dzięki któremu do woli podróżujesz po całej Polsce za jedyne 46,40 zł.

Województwo świętokrzyskie

Z Kielc podróżni mogą pojechać z POLREGIO do Buska – Zdrój. W niecałą godzinę można dotrzeć ze stolicy województwa świętokrzyskiego do tego miasta – uzdrowiska. Bilet normalny, w ramach oferty Bilet Świętokrzyski kosztuje 8,10 zł. Połączenia, które również polecamy w tej korzystnej cenowo ofercie to także Skarżysko-Kamienna – Kielce oraz Kielce – Katowice. Pobierz Aplikację POLREGIO – ergonomiczne i intuicyjne narzędzie, dzięki któremu bilety na pociąg masz zawsze pod ręką!

Województwo zachodniopomorskie

Przez cały rok łączymy Szczecin z nadmorskimi miejscowościami – Świnoujściem, Międzyzdrojami oraz Kołobrzegiem. Zachęcamy do korzystania z tych relacji również w okresie ferii – morze zimą to również niepowtarzalne widoki i zdecydowanie większy spokój, którego nie zazna się tutaj przez ¾ roku. Tradycyjnie polecamy najkorzystniejszą ofertę w ramach Połączenia w dobrej cenie.  Ruszasz dalej właśnie ze Szczecina lub Świnoujścia? Przetestuj Videomat POLREGIO  – możliwość wideo transmisji z konsultantem ułatwi Ci zakup biletu na pociąg.

Województwo mazowieckie

Na Mazowsze, konkretnie do Małkini dotrzesz pociągiem POLREGIO z Białegostoku. Jest to reaktywowane połączenie, które obowiązuje od 1 stycznia. Na Podróżnych czekają codzienne połączenia oraz trasa dwóch par pociągów kursujących dotychczas do/z Szepietowa, która została wydłużona właśnie do Małkini. Jest to efekt modernizacji linii kolejowej „Rail Baltica”. Na Mazowsze z sąsiedniego Podlasia i jego stolicy dojedziesz wygodnie w 1,5 godzinki w ramach Taryfy Podlaskiej. Prawie tyle samo czasu zajmie Ci dotarcie pociągiem interREGIO z Łodzi do stolicy w ramach Połączenia w dobrej cenie, za które zapłacisz tylko 35,50 zł.

Województwo dolnośląskie

W województwie dolnośląskim polecamy wyjazd na ferie zimowe w Karkonosze, czyli do Szklarskiej Poręby Górnej. Ruszamy ze stacji Wrocław Główny, skąd dojedziemy kursującym codziennie pociągiem KAMIEŃCZYK. Szklarska Poręba to wymarzone miejsce na ferie – wyciągi narciarskie, narciarstwo biegowe, wiele szkół narciarskich i wiele tras spacerowych.

W czasie ferii wiele atrakcji znajdziemy też w samej stolicy Dolnego Śląska, czyli we Wrocławiu: Hydropolis, Zoo Wrocław, Afrykarium, Panorama Racławicka, Aquapark – to tylko część atrakcji, które czekają na Ciebie w tym mieście.  A może chciałbyś pozwiedzać jeszcze więcej? Podróżuj na jednym bilecie, gdzie chcesz i kiedy tylko chcesz. Kupując bilet mini turystyczny oszczędzasz na przejazdach – jeździsz pociągiem POLREGIO bez limitu cały weekend.

Województwo opolskie

Z sąsiednich województw dolnośląskiego i śląskiego możesz dostać się na teren województwa opolskiego i zwiedzić okolicę. Bezpośrednio, do Kędzierzyna-Koźla dojedziesz również w tygodniu z Gliwic, a w ramach weekendowych połączeń z Kłodzka-Miasto. Podróżując całą rodzinką lub z paczką znajomych możecie skorzystać z atrakcyjnej cenowo oferty jaką jest oferta „Ty i raz, dwa, trzy” , która została stworzona z myślą o tych, którzy lubią podróżować w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób do tej samej stacji przeznaczenia, tym samym pociągiem. Dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy, koszt biletu liczony jest wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową. Dla pozostałych osób wydaje się bilety tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej.