Świąteczny pociąg Tyskiego ruszył w trasę

Świąteczny pociąg Tyskiego ruszył w trasę

Świąteczny pociąg marki Tyskie (Kompania Piwowarska) wyjechał na tory. Przez trzy dni 4-6 grudnia 2021 r. skład zestawiony z okazjonalnie oklejonej lokomotywy EU160-007 z dwoma wagonami, w tym specjalnie przygotowanym dla pasażerów wagonem barowym zabierze ze sobą zwycięzców konkursu, który trwał do 30 listopada.

Fot. Emil Domińczak

Sobota

W sobotę zaplanowano kursy po okolicach Warszawy. Pierwszy ,,warszawski” skład odjechał ze stacji Warszawa Gdańska kilka minut po godz. 17 i dojechał do Grodziska Maz. około 17:40. Po ponad godzinnym postoju skład wyruszył w drogę powrotną i na dworzec Gdański dojechał kilka minut przed godz. 20.

Drugi „warszawski” pociąg Tyskiego wyruszył tuż przed godz. 21. W Grodzisku planowano powinien być o 21:17 aby po 30 minutowej przerwie rozpocząć kurs powrotny.

Niedziela

Świąteczny pociąg Tyskiego w niedzielę wykona cztery przejazdy z czego jeden będzie wyjątkowy. Pierwszy ,,śląski” pociąg odjedzie z Żywca o 16:15 i jadąc przez Suchą Beskidzką (17:37), Skawinę, Kraków Gł. (19:05) oraz Katowice (20:13) przyjedzie do Tych o 20:27. Pozostałe przejazdy będą już się odbywały na trasie Tychy – Katowice – Tychy.

Poniedziałek

Po poznańskich torach pojadą dwa pociągi specjalne zataczające koło, którego początkiem i końcem będzie stacja Poznań Główny. Pierwszy ,,poznański” pociąg odjedzie ze stacji Poznań Gł. o 17:05 a następnie przez Franowo oraz Poznań Wschód, dojedzie do Dworca Głównego o 17:52

Drugi świąteczny pociąg Tyskiego wyruszy tego dnia ze stacji Poznań Gł. kilka minut po 19 i tą samą trasą po około 50 minutach ponownie zatrzyma się na głównym dworcu w Poznaniu.