Stanowisko Kolei Mazowieckich dotyczące utrudnień w ruchu pociągów

Stanowisko Kolei Mazowieckich dotyczące utrudnień w ruchu pociągów

Jako przedstawiciel Kolei Mazowieckich, gwarantuję, że na bieżąco monitorujemy sytuację, która wywołała daleko idące perturbacje w realizacji rozkładu jazdy na praktycznie wszystkich liniach kolejowych w obrębie województwa mazowieckiego – poinformował Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Przypomnijmy, że od niedzieli,  12 marca 2023 r. została wdrożona pierwsza planowa korekta rozkładu jazdy pociągów 2022/2023, wprowadzająca znaczące zmiany w ruchu pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia oraz całego warszawskiego węzła kolejowego. Zmiana jest spowodowana m.in. prowadzoną przebudową stacji Warszawa Zachodnia przez PKP Polskie Linie Kolejowe, która w głównej mierze polega na przekierowaniu większości pociągów pasażerskich na tzw. obwodową linię kolejową, do stacji Warszawa Gdańska.

Jak wyliczyły Koleje Mazowieckie, w poniedziałek,13 marca, opóźnione były 94 pociągi spółki , które planowo przejeżdżają przez stację Warszawa Zachodnia. Dzisiaj, 14 marca, sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Opóźnienia pociągów wynoszą nawet 100 minut.

Ze względu na powyższe utrudnienia wystosowaliśmy pismo do zarządcy infrastruktury w celu podjęcia pilnych i zdecydowanych działań, które pozwolą Spółce KM realizować usługi przewozowe, a podróżnym zagwarantują podróż punktualnie i w jak najlepszej jakości. Oczekujemy na jednoznaczne stanowisko PKP PLK S.A. – poinformował Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Jak dodał, przedstawiciel spólki, jako przewoźnik bardzo serdecznie przepraszamy i mamy nadzieję, że sytuacja wróci do normy w możliwie jak najkrótszym czasie.