PLK: będą tymczasowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na terenie WWK

PLK: będą tymczasowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na terenie WWK

W związku z występowaniem opóźnień pociągów wokół Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz na dojazdach do Warszawy, skutkujących opóźnieniami pociągów na stacji Warszawa Zachodnia powołano zespół składający się z przedstawicieli PLK SA i przewoźników – poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.

W stanowisku przesłanym do redakcji „Kolejowego Portalu” zarządca infrastruktury przypomina o prowadzonej modernizacji stacji Warszawa Zachodnia.

Inwestycja wpływa na ruch pociągów w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego. Zakres przebudowy obejmuje między innymi wymianę torów, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Dla zapewnienia sprawnych połączeń w trakcie realizowanej inwestycji, PLK wspólnie z przewoźnikami ustalają zmiany w rozkładzie. Ruch kolejowy na Warszawskim Węźle Kolejowym jest stale nadzorowany – czytamy dalej.

Jak dodają kolejarze, w przypadku wystąpienia zakłóceń w rozkładzie podejmowane są działania dla zapewnienia optymalnej realizacji połączeń.

W związku z występowaniem opóźnień pociągów wokół Warszawskiego Węzła Kolejowego oraz na dojazdach do Warszawy, skutkujących opóźnieniami pociągów na stacji Warszawa Zachodnia powołano zespół składający się z przedstawicieli PLK SA i przewoźników. Wspólnie ustalone zostaną tymczasowe zmiany w rozkładzie, które zapewnią sprawniejsze połączenia na Warszawskim Węźle Kolejowy – dodano.

Zmiany będą na bieżąco przekazywane w serwisie Portal Pasażera – www.portalpasażera.pl. Podróżni będą informowani na stacjach i przystankach.