Stadler wyprodukuje kolejne pojazdy FLIRT na wodór dla Kalifornii

Stadler wyprodukuje kolejne pojazdy FLIRT na wodór dla Kalifornii

Stan Kalifornia i Stadler podpisały umowę na dostawę sześciu dodatkowych jednostek FLIRT H2. Jest to zakup w ramach opcji, na mocy kontraktu podpisanego w październiku 2023 r. Dodatkowe pojazdy zwiększą flotę do dziesięciu pociągów z napędem wodorowym.

Po ogłoszeniu zamówienia na cztery czterowagonowe pojazdy z napędem wodorowym dla stanu Kalifornia jesienią ubiegłego roku, Stadler dostarczy teraz sześć dodatkowych, nowoczesnych pociągów z napędem wodorowym do Kalifornijskiej Agencji Transportu Stanowego (CalSTA) i Caltrans. Pierwotna umowa obejmuje opcję zakupu aż do 25 pociągów.

Jesteśmy bardzo dumni z dostarczenia dodatkowych pociągów na wodór dla Kalifornijskiej Agencji Transportu Stanowego (CalSTA) i Caltrans. Dzięki naszym jednostkom wielowagonowym wspólnie przyspieszamy dekarbonizację transportu kolejowego w Stanach Zjednoczonych. Dziękujemy CalSTA i Caltrans za ich zaufanie i z niecierpliwością oczekujemy pogłębienia naszej współpracy – powiedział Martin Ritter, dyrektor generalny Stadler US.

Stadler zobowiązuje się do uczynienia podróży w Ameryce Północnej bardziej przyjaznymi dla środowiska i oferowania innowacyjnych rozwiązań dla specyficznych wyzwań regionu. Wobec ograniczonej elektryfikacji linii kolejowych w Stanach Zjednoczonych, FLIRT H2 okazuje się szczególnie istotny. Technologia wodorowa umożliwia zrównoważoną mobilność jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla napędów konwencjonalnych. Stadler aktywnie dąży zatem do zmodernizowania transportu publicznego w Ameryce Północnej i w ten sposób przyczynia się do ochrony środowiska – dodaje Ansgar Brockmeyer, Wiceprezes ds. Marketingu i Sprzedaży w Stadler.

Pociąg wodorowy Stadlera został poddany wyczerpującym testom zarówno w Szwajcarii, jak i w USA, co potwierdziło jego wyjątkowe osiągi i niezawodność. Pociąg SBCTA FLIRT H2 radzi sobie dobrze podczas testów przed wejściem do służby, co pokazuje, że Stadler zaprojektował wysokiej jakości produkt, który spełnia potrzeby naszych klientów.