Stadler dostarczy VIAS pojazdy FLIRT3 XL

Stadler dostarczy VIAS pojazdy FLIRT3 XL

Stadler dostarczy firmie VIAS osiem czteroczłonowych pojazdów FLIRT3 XL do użytku na liniach Rheingau-Express, które będą wynajmowane od Alpha Trains. Od 2025 roku elektryczne zespoły trakcyjne będą kursować na liniach RE 19 i RB 10 wzdłuż Renu między Koblencją, Neuwied i Frankfurtem.

Wlektryczne zespoły trakcyjne typu Stadler FLIRT3 XL są czteroczłonowe i dzięki wyjątkowo długim nadwoziom oferują pasażerom 230 wygodnych miejsc siedzących i łączną pojemność do 512 osób. Przestronne przestrzenie wielofunkcyjne umożliwiają przewóz do 12 rowerów, 4 wózków dziecięcych i 2 wózków inwalidzkich w jednym pociągu. Sześć drzwi z każdej strony pojazdu umożliwia szybką wymianę pasażerów. Pojazdy są również wyposażone w windę, dzięki czemu zapewnione jest wsiadanie i wysiadanie bez barier, niezależnie od wysokości platformy. Energooszczędna klimatyzacja, gniazdka we wszystkich strefach pasażerskich i bezpłatne WiFi dla pasażerów
zapewnić przyjemną podróż.

Dzięki nowoczesnym pojazdom serii FLIRT3 XL oferujemy naszym pasażerom atrakcyjną i wygodną opcję podróży pociągiem Rheingau-Express. Pojazdy są doskonałym uzupełnieniem naszej istniejącej floty. Cieszymy się, że możemy kontynuować wieloletnią współpracę z firmą Stadler Germany. Cieszymy się również, że zyskaliśmy nowego, kompetentnego partnera w Alpha Trains – mówi Franz Reh, dyrektor zarządzający VIAS Rail GmbH.

Cieszymy się na długoterminową współpracę z naszym nowym klientem, firmą VIAS Rail GmbH (VIAS). Współpraca do momentu podpisania umowy była niezwykle profesjonalna i pełna zaangażowania i pokazała, że ​​nasze firmy nadają „na tych samych falach”. To najlepsze warunki, aby wspólnie zrealizować ten czasochłonny projekt – między prawnie wiążącym przyznaniem kontraktu transportowego a podpisaniem umowy leasingowej minął tylko miesiąc – zgodnie z harmonogramem i pomyślnie – dodał Thomas Schmidt, dyrektor zarządzający Dyrektor Alpha Trains Europa GmbH.

Najnowocześniejsze pojazdy są wyposażone w najnowszą wersję systemu sterowania pociągiem ETCS Guardia. Rozwiązanie firmy Stadler było dotychczas stosowane w pociągach w różnych krajach europejskich, w tym w Szwajcarii, Polsce, na Węgrzech i w Słowenii.

Dzięki zamówieniu na Rheingau-Express jesteśmy dumni, że po raz kolejny dostarczamy do VIAS pojazdy ze sprawdzonej serii FLIRT. Wyposażenie pociągów w najnowocześniejszy system ochrony pociągów Guardia pomaga znacznie skrócić czas cyklu i połączenia – podkreślił Jure Mikolčić, dyrektor generalny Stadler Niemcy.

Zamówienie zwiększa liczbę pojazdów FLIRT we flocie VIAS do 27 pociągów.