Warszawa: zatrzymano nożownika na dworcu Wschodnim

Warszawa: zatrzymano nożownika na dworcu Wschodnim

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Warszawie schwytali napastnika, który pobił i ranił ostrym narzędziem obywatela Ukrainy. Obcokrajowiec trafił do szpitala z raną ciętą w okolicach głowy. Nożownik trafił on do policyjnego aresztu.

W środę, 18 stycznia 2023 r. dyspozytor Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei w Warszawie powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie, że na poczekalni dworca Warszawa Wschodnia, mężczyzna narodowości ukraińskiej został zaatakowany przez nieznanego sprawcę ostrym narzędziem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Warszawie.

Jak się okazało podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany wymagał opieki medycznej i z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Dysponując rysopisem agresora, funkcjonariusze SOK chcąc go namierzyć rozpoczęli działania poszukiwawcze na terenie stacji Warszawa Wschodnia. Dwadzieścia minut od zgłoszenia mundurowi uzyskali informację od Centrum Bezpieczeństwa Dworców Kolejowych, że sprawca napaści przebywa na terenie holu kasowego dworca Warszawa Wschodnia. Pięć minut później przestępca był już w rękach funkcjonariuszy SOK. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec Warszawy. Podczas ujęcia zastosowano środki przymusu bezpośredniego.

Przy 60-letnim mężczyźnie został zabezpieczony nóż składany, którym prawdopodobnie został ugodzony poszkodowany. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze z Kolejowego Komisariatu Policji w Warszawie, którzy przejęli podejrzanego o dokonanie napaści na obywatela Ukrainy. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może mu grozić do 5 lat więzienia.