Słowackie AWT z nową nazwą

Słowackie AWT z nową nazwą

Słowacka firma AWT Rail SK a.s. przemianowano została na PKP Cargo International SK. Rebranding firmy, składający się z nowej nazwy, logo i kolorów korporacyjnych spółki PKP Cargo International wyrazi swoje powiązania z Grupą PKP Cargo i lepiej ogłosi swoją obecność na rynkach międzynarodowych. Zmiana marki w Grupie PKP Cargo International trwa od 2 października 2019 r., Kiedy to spółka macierzysta Advanced World Transport a.s. (AWT) przemianowano na PKP Cargo International.

W Czechach grupa PKP Cargo zajmuje drugie miejsce wśród kolejowych przewoźników towarowych z udziałem w rynku wynoszącym około 10%.  Współpracuje z przewoźnikami na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Niemczech, Austrii, Rumunii, Bułgarii, Słowenii i Chorwacji. Obsługuje transport kolejowy na Węgrzech, Słowacji i Słowenii poprzez swoje spółki zależne PKP Cargo International HU, PKP Cargo International SK i Primol-Rail.

– Zmiana nazwy i rebranding PKP Cargo International SK to kolejny krok w realizacji naszej strategii i integracji naszych spółek zależnych w ramach całej Grupy PKP Cargo. Nowa pojedyncza nazwa dla wszystkich spółek w grupie – PKP Cargo International – ma na celu lepsze informowanie o obecności tych firm na rynku międzynarodowym i ich bliskim powiązaniu z firmą macierzystą PKP CARGO. Wierzę, że zmiana ta będzie miała pozytywny wpływ na rozwój naszej firmy, nie tylko na Słowacji, ale w całej Europie – mówi Maciej Walczyk, prezes PKP Cargo International.

Transport kolejowy jest podstawową usługą Grupy PKP Cargo International, a prawie 70 lat doświadczenia sprawiło, że PKP Cargo International stał się dużym operatorem kolejowym z szerokim zapleczem do świadczenia powiązanych usług.