SKPL będzie woziło pasażerów Polregio do Ustrzyk Dolnych

SKPL będzie woziło pasażerów Polregio do Ustrzyk Dolnych

Polregio zaakceptowało ofertę spółki SKPL Cargo na świadczenie usługi przewozu osób pojazdem kolejowym z wraz z usługą trakcyjną na linii 108 w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok.

Choć początkowo na sfinansowanie zamówienia Polregio zamierzało przeznaczyć 1 373 098,4 zł brutto to znaleziono dodatkowe 149 191,12 zł brutto i wybrano ofertę SKPL Cargo w  kwocie 1 522 289,52 zł brutto jako najkorzystniejszą.

Przypomnijmy, że przewoźnik szukał operatora, ponieważ Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zwrócił się do podkarpackiego Zakładu Polregio o poszerzenie oferty przewozowej na linii 108 na odcinku Ustrzyki Dolne – Sanok – Ustrzyki Dolne w rozkładzie jazdy 2022-2023. Spółka poinformowała Urząd, że nie może podjąć wykonania dodatkowych połączeń i zwróciła się o zgodę na zlecenie podwykonawstwa firmie przewozowej.

Jak wskazało Polregio, podstawowym problemem jest tabor kolejowego, który może być użyty do realizacji tych połączeń. Dodatkowym problemem jest brak dostatecznej ilości lokalnych maszynistów.

Na linii 108 w relacji Sanok – Ustrzyki Dolne – Sanok, w dni robocze mają być uruchomione trzy pary połączeń.