Siemens Mobility z kontraktem serwisowym w kanadyjskim Ontario

Siemens Mobility z kontraktem serwisowym w kanadyjskim Ontario

Firma Siemens Mobility została wybrana przez lokalnego operatora publicznego Metrolinx w Ontario, aby świadczyć usługi utrzymania torów, sygnalizacji i pasa drogowego dla systemu infrastruktury kolejowej agencji, która tworzy Zachodni Region Toronto.

Umowa obejmuje usługi przez trzy lata z dodatkową dwuletnią opcją. Pakiet cyfrowych narzędzi i oprogramowania Siemens Mobility uzupełni wiedzę i doświadczenie posiadane przez ich zespoły o inteligentne wykorzystanie danych kolejowych, aby zapewnić Metrolinx doskonałą obsługę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. 

Dzięki nowej umowie z Metrolinx, nadal pokazujemy nasze zaangażowanie w bycie zaufanym partnerem dla naszych klientów na całym świecie. Dzięki połączeniu naszego doświadczenia w utrzymaniu infrastruktury kolejowej w terenie oraz naszego pakietu usług cyfrowych, możemy zapewnić do 100% dostępności systemu. To ostatecznie poprawi doświadczenia pasażerów i będzie wspierać wzrost liczby pasażerów w nadchodzących latach – powiedział Johannes Emmelheinz, dyrektor generalny działu obsługi klienta w Siemens Mobility.

Metrolinx jest agencją koronną rządu Ontario, która zarządza i integruje drogowy i kolejowy transport publiczny w Greater Toronto i Hamilton Area. Posiadając 20 linii tranzytowych i obsługując ponad 100 milionów pasażerów, Metrolinx pracuje nad poprawą koordynacji i integracji wszystkich środków transportu w Greater Golden Horseshoe.

Obecnie Siemens Mobility dostarcza Metrolinx różne usługi i produkty, w tym wsparcie zaplecza sygnałowego i komunikacyjnego oraz usługi kontroli błędów w Centrum Operacji Sieciowych (NOC) Metrolinx w Oakville, Ontario. Ta nowa umowa o świadczenie usług serwisowych jeszcze bardziej wzmocni bieżącą współpracę Siemens Mobility z Metrolinx, zwiększając jednocześnie zasięg działania organizacji w rejonie Wielkiego Toronto.

W Kanadzie Siemens Mobility dostarcza rozwiązania dla branży transportowej od ponad 40 lat, w tym m.in. usługi utrzymania infrastruktury kolejowej w sieciach kolejowych w Quebecu i Ontario, lekkie pojazdy szynowe w Edmonton i Calgary, składy pociągów dostarczone do VIA Rail Canada, nowe składy pociągów dla Ontario Northland, zamówienie na lokomotywy dla montrealskiego exo oraz elektryfikację szyn i ogólne utrzymanie systemu sieci lekkiego tranzytu kolejowego w Kitchener-Waterloo.