Ruszyły prace przy budowie przystanku Łódź Zarzew

Ruszyły prace przy budowie przystanku Łódź Zarzew

Z prawie dwumiesięcznym opóźnieniem ruszyły prace przy budowie nowego przystanku Łódź Zarzew. Wartość inwestycji wynosi ponad 4 mln zł.

Pierwotne rozpoczęcie prac było zaplanowane na 15 stycznia, jednak termin został przesunięty na marzec. Wpływ na zmianę terminu miała wydłużona procedura pozyskiwania pozwolenia na budowę.

Ze względu na utrudnienia związane z budową nowego przystanku kolejowego Łódź Zarzew, w dniach 10–29 marca oraz 5–18 maja zostanie zamknięty naprzemiennie jeden tor na odcinku Łódź Chojny – Łódź Widzew. Spowoduje to znaczne ograniczenie przepustowości i skierowanie wielu pociągów przez Łódź Olechów.

Nowy przystanek Łódź Zarzew zostanie zintegrowany z przebudowanymi przez miasto wiaduktami drogowo-tramwajowymi w ciągu ul. Przybyszewskiego. Dwa wysokie perony pozwolą podróżnym na wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zostaną zamontowane wiaty i ławki. Energooszczędne oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie po zmroku. Orientację ułatwią tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy.

W uzgodnieniu z samorządem powstaną ciągi komunikacyjne. Planowana jest też budowa parkingu dla samochodów oraz stojaki dla rowerów.

 

Inwestycja jest finansowana z Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025.