Ruszyła przebudowa dworca Skierniewice

Ruszyła przebudowa dworca Skierniewice

Firma Kartel, która wygrała przetarg na przebudowę dworca w Skierniewicach, rozpoczęła już prace budowlane. Wartość inwestycji PKP S.A.  to ponad 40 mln zł brutto.

Agnieszka Jurewicz z biura prasowego PKP S.A. poinformowała Kolejowy Portal, że spółka we wrześniu przekazała teren budowy wykonawcy robót budowlanych – firmie Kartel.

Obecnie wykonawca przygotowuje dworzec tymczasowy, do którego na czas związany z przebudową dworca w Skierniewicach zostanie przeniesiona obsługa podróżnych. Prowadzi także prace budowlane w części pomieszczeń dworca, które nie są związane z bezpośrednią obsługą ruchu pasażerskiego – dodaje Jurewicz. 

Przekazanie do użytkowania dworca tymczasowego jest planowane pod konic 2023 r.

Przypomnijmy, PKP S.A. zaplanowały przebudowę istniejącego dworca polegającą na gruntownej modernizacji obiektu, wykonaniu udogodnień zapewniających kompleksową obsługę osób o ograniczonej sprawności poruszania się zgodnie z wytycznymi TSI — PRM oraz dostosowaniu powierzchni do realnego zapotrzebowania i nowych funkcji. W ramach prac planuje się również modernizację chodników pomiędzy dworcem a peronami. Więcej o przebudowie dworca w Skierniewicach pisaliśmy TUTAJ.

Dodajmy, że wybór wykonawcy poprzedziła rozprawa w KIO. Na początku czerwca PKP S.A. poinformowały o wyborze oferty złożonej przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel z Jędrzejowa za najkorzystniejszą. Z takim werdyktem nie zgodził się jeden z oferentów. Wybór kolejowej spółki zaskarżył jeden z oferentów i sprawa trafia do KIO. Firma ta twierdziła, że Kartel w swojej ofercie nie wykazał robót z zakresem zgodnym z wymaganiami zamawiającego. Krajowa Izba Odwoławcza podzieliła zdanie odwołującego i nakazała PKP S.A. powtórzenie czynność wyboru wykonawcy.

Za drugim razem PKP S.A. ponownie wybrały ofertę Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Kartel. Przypomnijmy, że firma z Jędrzejowa za realizację przebudowy oczekiwała 40 373 520 zł brutto, przy budżecie na poziomie 31 859 963,67 zł brutto.