Rok temu PKP Intercity wprowadziło ofertę „Taniej z bliskimi”

Rok temu PKP Intercity wprowadziło ofertę „Taniej z bliskimi”

Oferta „Taniej z bliskimi” została wprowadzona 1 lipca 2022 r. i od razu wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród podróżnych. W zaledwie 10 dni po uruchomieniu promocji skorzystało z niej 280 tys. osób. Popularność oferty utrzymała się przez cały rok, czego dowodem jest ponad 8,7 milionów podróżnych, którzy skorzystali z „Taniej z bliskimi”. W ramach oferty zakupionych zostało 3,6 mln biletów.

Aby skorzystać z „Taniej z bliskimi” wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób – wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów. Taniej z Bliskimi obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych. Żeby skorzystać z promocji, bilety należy kupić najpóźniej 1 dzień przed wyjazdem – z tego powodu w ramach oferty nie można nabyć ich u konduktora. Bilety są dostępne na 30 dni przed odjazdem pociągu w kasach biletowych i kanałach online.

Dbamy o dobre relacje” to nie tylko hasło reklamowe, lecz także idea, którą kierujemy się w naszej codziennej pracy, właśnie dlatego stworzyliśmy ofertę „Taniej z bliskimi”, która zachęca do wspólnych podróży w gronie znajomych. Oferta ta sprawia, że podróż koleją w grupie stała się konkurencyjna kosztowo wobec przejazdu kilku osób samochodem Polacy bardzo chętnie z tej szansy korzystają, co widać po wynikach. Cieszymy się, że dzięki naszym staraniom podróże z rodziną i przyjaciółmi są jeszcze bardziej przystępne – podsumowuje Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Co warto podkreślić, oferta łączy się z ulgami ustawowymi, dzięki czemu osoby do nich uprawnione mogą podróżować jeszcze taniej. Bilety w ramach promocji Taniej z Bliskimi możemy zakupić również na przejazd w wagonie z miejscami do leżenia (tzw. kuszetki) oraz w wagonie sypialnym.

Szeroka oferta promocyjna w PKP Intercity

„Taniej z bliskimi” to jedna z wielu ofert proponowanych przez przewoźnika. Podróżując z rodziną można skorzystać z niej lub z Biletu Rodzinnego, który obowiązuje w pociągach ekspresowych – EIC oraz EIP. Oferta przeznaczona jest dla grup od 2 do 5 osób, w których jest dziecko poniżej 16. roku życia. W ramach promocji każdy z członków grupy również otrzymuje 30% zniżki na bilet.

Podróżując z najmłodszymi warto pamiętać o tym, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują z PKP Intercity z ulgą 100% w wagonach 2. klasy. Wystarczy pobrać dla nich bilet z tą ulgą. Starszym dzieciom i młodzieży szkolnej przysługuje ustawowa ulga w wysokości 37% – na podstawie legitymacji szkolnej.

Tanio z narodowym przewoźnikiem można podróżować także dzięki ofercie Promo. Bilety na wszystkie kategorie pociągów PKP Intercity są podzielone według pięciu poziomów promocji, a ich dostępność zależy od popularności danego pociągu, ponieważ oferta Promo bazuje na dynamicznym systemie zarządzania ceną. Oznacza to, że czasami wystarczy wybrać pociąg o nieco mniej popularnej godzinie, by kupić dużo tańszy bilet. Co warto podkreślić, w ramach oferty Promo bilety w promocyjnych cenach są dostępne na różnych etapach sprzedaży – po jej uruchomieniu, na kilkanaście czy kilka dni przed odjazdem. Planując wakacyjne wyjazdy z PKP Intercity, warto zadbać o zakup biletu na dany przejazd z wyprzedzeniem. To przede wszystkim gwarancja komfortowego przejazdu i korzystnych warunków podróży. Bilet można już nabyć na 30 dni przed planowaną datą wyjazdu.

Dzięki zróżnicowanym progom promocyjnym możliwe jest np. kupienie biletu na połączenie EIP obsługiwane pojazdem Pendolino na trasie Warszawa – Kraków czy Warszawa – Gdańsk nawet za 49 zł, a w pociągach kategorii TLK i IC już za 19 zł. W znalezieniu promocyjnych biletów pomaga wyszukiwarka Łowcy Promo.

Zniżki dla seniorów i studentów

Z narodowym przewoźnikiem w przystępnych cenach podróżują także seniorzy. Bilet Seniora to stała oferta tańszych przejazdów dla każdego, kto ukończył 60 r.ż. Zniżka 30% obowiązuje na przejazdy w komunikacji krajowej pociągami wszystkich kategorii w 1. i 2. klasie. Aby podróżować ze zniżką, wystarczy okazać konduktorowi dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i wiek, np. dowód osobisty. Co więcej, emeryci i renciści, bez względu na wiek, mają także prawo do dwóch przejazdów w roku z ulgą ustawową 37% w 2. klasie wszystkich kategorii pociągów w komunikacji krajowej. W czasie kontroli, oprócz dokumentu tożsamości, powinni okazać zaświadczenie wydawane przez odpowiednią instytucję (np. terenowe jednostki Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów).

Również studenci mają prawo do ulgi ustawowej. Dzięki niej z ważną legitymacją studencką w pociągach PKP Intercity każdej relacji krajowej pojadą taniej aż o 51%. Ulgę studencką można dodatkowo połączyć z innymi promocjami, które przewidują taką możliwość.